onsdag, 23 januar 2019 13:54

Kvinnene med flest "likes"

Skrevet av
Kvinnene med flest "likes" Foto: Rasmus Lindberg

Årets kvinnelige forbilder ble i 2019 Guro Helleseter og Marte Helleseter Hval.

Om de to sier juryen følgende: "To sterke, inspirerende, snille og motiverende damer som sammen har skapt en levedyktig lokal bedrift - Showskolen - som har stor betydning for barn og unge i distriktet.

Med sitt engasjement, pågangsmot og store arbeidskapasitet har de klart å gjøre talentet og interessen sin til et levebrød."

De som hadde flest venner og bekjente lokalt, ble nominert gjennom en avstemming sponset av Ringerikes Blad. Deretter plukket en jury ut de to vinnerne blant de 5 som var mest likt.

De to eier 50% hver av det svært veldrevne firmaet Showskolen AS.

NovaPRO er et nettverk og en møteplass for profesjonelle kvinner som driver eller ønsker å starte egen virksomhet, kvinnelige ledere i næringslivet, offentlig sektor og organisasjonslivet.

NovaPro skal arbeide for å bedre balansen mellom menn og kvinner der beslutninger tas. Arbeide for å identifisere, synliggjøre og ta i bruk de kvinnelige ressursene i Ringeriksregionen hvor vi deler, styrker, løfter og heier på hverandre.

novapro
Foto: Rasmus Lindberg

Andre saker å lese

Ukrainsk energigigant tar arrest i russiske eiendommer i Oslo – krever nær 60 mi…

21-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ukrainsk energigigant tar arrest i russiske eiendommer i Oslo – krever nær 60 milliarder

Energiselskapet Naftogaz har fått rettens medhold i å ta arrest i fem russiske eiendommer i Oslo. Kravet stammer fra Russlands annektering av Krym i 2014.

Les mer i RingeriksAvisa

Hobbyfisker fant 9000 år gammel skatt i Begna

21-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Lav vannstand i Begna førte til et oppsiktsvekkende funn. Hobbyfiskeren Erik André oppdaget det som kan være en rundt 9000 år gammel gjenstand fra steinalderen.

Les mer i RingeriksAvisa

Forslag til tannhelsereform: Alle pasienter skal betale maks 25 prosent

19-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Forslag til tannhelsereform: Alle pasienter skal betale maks 25 prosent

Regjeringen vil på sikt gi hele befolkningen rett til nødvendig tannbehandling med offentlig støtte. Pasientene skal maksimalt betale 25 prosent av kostnadene selv – tannregulering inkludert.

Les mer i RingeriksAvisa

Roblox, Tiktok og Snapchat skal få 16-års aldersgrense

19-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Roblox, Tiktok og Snapchat skal få 16-års aldersgrense

Regjeringen vil at også dataspill og meldingstjenester som kan være skadelige for barn, skal kunne få samme aldersgrense som sosiale medier.

Les mer i RingeriksAvisa