mandag, 04 februar 2019 20:37

Carl I. Hagen klar til å møte på Stortinget for Keshvari

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Carl I. Hagen (74) er beredt til å møte på Stortinget igjen ettersom han er andre vara for partileder Siv Jensen. Første vara, Mazyar Keshvari, ble i helgen pågrepet for trusler og er nå sykemeldt fra vervet som stortingsrepresentant. Carl I. Hagen (74) er beredt til å møte på Stortinget igjen ettersom han er andre vara for partileder Siv Jensen. Første vara, Mazyar Keshvari, ble i helgen pågrepet for trusler og er nå sykemeldt fra vervet som stortingsrepresentant. Foto: Vidar Ruud / NTB scanpix

Tidligere Frp-formann Carl I. Hagen (74) er klar for en gjeninntreden på Stortinget etter at Mazyar Keshvari er pågrepet. Etter at Keshvari (37) ble pågrepet for trusler i helgen og nå er blitt sykmeldt, sier Carl I. Hagen til NRK at han er klar til å møte på Stortinget allerede tirsdag.

Keshvari har siden 2013 vært fast møtende vararepresentant for Frp-leder og finansminister Siv Jensen. Da Keshvari var sykmeldt i forbindelse med bedragerisaken, var det Frp-nestor Carl I. Hagen som møtte isteden som andre vara. Nå er Hagen på nytt innstilt på å møte.

– Jeg er ikke formelt innkalt til Stortinget ennå, men ser jo i mediene at Keshvari er sykmeldt. Jeg er derfor forberedt på å møte i morgen, sier Hagen til NRK.

Hagen sier han som andre vara har plikt til å møte. I fjor sa den tidligere mangeårige lederen av partiet at han planla å trekke seg fra rikspolitikken og bli pensjonist. Om disse planene nå må endres, vil ikke Hagen svarer på.

– Om det blir langvarig eller ikke, kan jeg ikke spekulere på, jeg må forholde meg til det som skjer, svarer Hagen.

Andre saker å lese

Mann spiste kunstverk på museum

19-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En besøkende på et fransk museum spiste en bit av et kunstverk verdt millioner av dollar i forrige uke.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann ble trukket inn i MR-maskin med kjede rundt halsen

19-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann ble trukket inn i en MR-maskin på et sykehus i New York etter at han gikk inn i rommet iført et stort halskjede.

Les mer i RingeriksAvisa

Den beste smaken lønner seg ikke

18-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Den beste smaken lønner seg ikke

Syns du jordbærene smaker annerledes enn før? Det er ikke tilfeldig, forklarer jordbærbonde Håkon Myklebust.

Les mer i RingeriksAvisa

Syklist skadet i trafikkulykke i Hønengata

18-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Nødetatene rykket ut like før klokken 08 fredag morgen etter melding om et sammenstøt mellom en bil og en syklist i Hønengata. Det viste seg at to biler og en...

Les mer i RingeriksAvisa