mandag, 11 februar 2019 19:42

Verdens beste pensjonistland

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Verdens beste pensjonistland FOTO: Shutterstock / NTB scanpix

Magasinet International Living har kåret Panama til verdens beste land å pensjonere seg i for 2019.

Dette er tiende gang landet befinner seg på listen, takket være sitt behagelige klima, overkommelige prisnivå og imøtekommende visumregler. Om du har en månedlig pensjon på mer enn 1000 dollar (cirka 8500 kroner), kan du kvalifisere for et såkalt «pensionado»-visum, som i tillegg til oppholdstillatelse gir rabattordninger på alt fra hoteller og restauranter til kinobilletter. Panama har flere direkteruter til Europa, blant annet gjennom Frankfurt, Paris og Amsterdam. (Kilde: internationalliving.com)

Andre saker å lese

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»

06-03-2026 Musikk Universal - avatar Universal

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»

Joakim Kleven tar steget inn i musikken og debuterer i dag som artist med singelen «FREAK», en energisk, sexy og kompromissløs poplåt skapt for dansegulvet. 

Les mer i RingeriksAvisa

Stadig mer forsikringssvindel, viser ny rapport

06-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Stadig mer forsikringssvindel, viser ny rapport

Forsikringsselskapene svindles som aldri før, og flest svindelforsøk er det med bilforsikring, viser ny rapport.

Les mer i RingeriksAvisa

Brann i seilbåt – mann og hund kom seg ut

06-03-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Nødetatene rykket ut til en brann i en seilbåt ved fergeleiet på Brekstad i Ørland i Trøndelag natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Folk vil ha empati fra mennesker, men KI-empati gjør det bedre på test

06-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Folk vil ha empati fra mennesker, men KI-empati gjør det bedre på test

Flere studier tyder på at ganske mange av oss er skeptiske til personlige råd fra KI-roboter. Samtidig viser blindtester at kunstig intelligens kan gi bra svar.

Les mer i RingeriksAvisa