torsdag, 03 september 2015 13:57

2000m3 forsvant

Skrevet av
2000m3 forsvant Foto: Trygve Kleiven, Jernbaneverket

Bergensbanen er påført store skader etter at den ble rammet av et ras ved i Lindelia mellom Trolldalen og Gulsvik stasjoner. Raset og alt vannet har tatt med seg jernbanefyllingen i en lengde av ca 30 meter og fortsatt nedover lia mot Krøderfjorden der også riksveg 7 er stengt som følge av dette.


Sporet henger i lufta og det må bygges opp ny jernbanefylling før banen kan åpnes igjen. Det foreligger ennå ikke prognoser for hvor lang tid dette kan ta. Også kontaktledning og fjernstyringsanlegg er påført skader.

Ca 2000m3 masse må tilføres.

NSB kjører buss for togene mellom Hønefoss og Ål

Andre saker å lese

TV 2 takket nei til Haaland-intervju – fikk ikke spørre om City-skandalen

28-10-2026 Sport NTB - avatar NTB

TV 2 takket nei til Haaland-intervju – fikk ikke spørre om City-skandalen

Erling Braut Haaland skal ha vært tilgjengelig for et eksklusivt intervju med TV 2 under den forrige landslagssamlingen, men kanalen takket nei. Bakgrunnen var Citys økonomiske regelbrudd.

Les mer i RingeriksAvisa

Falsk bankmail: Påstår at kontoen din er blokkert

28-10-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Falsk bankmail: Påstår at kontoen din er blokkert

En e-post som utgir seg for å være fra «Eika Bank», forsøker å lokke mottakeren til å logge inn og oppdatere personopplysninger. Meldingen har tydelige kjennetegn på nettfiske.

Les mer i RingeriksAvisa

Erkjenner straffeskyld – politiet ber om fire ukers varetekt

27-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Mannen som er siktet for drapet på en kvinne i midten av 30-årene på Jevnaker i Ringerike kommune, erkjenner straffeskyld. Politiet vil tirsdag be om fire ukers varetektsfengsling.

Les mer i RingeriksAvisa

Norske mediebedrifter tar Meta til retten

27-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Norske mediebedrifter tar Meta til retten

Store norske mediebedrifter som TV 2, Schibsted og NRK vil stanse Meta og tar saken til norsk rett.

Les mer i RingeriksAvisa