torsdag, 03 september 2015 22:36

Død mann funnet i bil

Skrevet av
De første politifolkene fra Hønefoss ankommer stedet De første politifolkene fra Hønefoss ankommer stedet Foto: Rasmus Lindberg

Torsdag kveld ble en død mann funnet i en bil på rasteplassen på E16 mot Sollihøgda. Vår fotograf Rasmus Lindberg fulgte dramaet på nært hold.

raste6
Politiets teknikere skaffer seg først en oversikt over åstedet (Rasmus Lindberg)

Taktiske og tekniske etterforskere var på vei til stedet ved 22.30-tiden torsdag kveld. Bilen er registrert i Litauen og er en slags minibuss.

To ambulanser, politi og brann var på stedet.

Politiet anser dødsfallet som mistenkelig

raste2
Mannen ble funnet på nordgående rasteplass (Foto: Rasmus Lindberg)

raste4
Teknikerne undersøker åstedet (Foto: Rasmus Lindberg)

raste5

Den døde fraktes bort i likbilen (Foto: Rasmus Lindberg)

Sist redigert fredag, 04 september 2015 07:33

Andre saker å lese

Subbet inn mange millioner på en helg

27-04-2026 Sport NTB - avatar NTB

Subbet inn mange millioner på en helg

Golfduoen Kristoffer Reitan og Kristoffer Ventura fortsatte storspillet på siste dag av parturneringen Classic of New Orleans. Det holdt til delt 2.-plass.

Les mer i RingeriksAvisa

Hørte du jordskjelvet?

26-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hørte du jordskjelvet?

Søndag morgen hørte det ut som en stor lastebil startet opp i nærheten. Men det var noe helt annet! Vi hørte godt jordskjelvet i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere sterke salg mot slutten av april

25-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere sterke salg mot slutten av april

Mot slutten av april er det registrert flere eiendomsoverdragelser i Ringerike. Den største handelen i denne perioden gjelder Sundgata 5 A, som ble solgt for over seks millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-moské var planlagt angrepet

24-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hønefoss-moské var planlagt angrepet

Under et fengslingsmøte innrømmer Djordje Wilms for første gang straffskyld for drapet på Tamima Nibras Juhar på Kampen i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa