tirsdag, 18 juni 2019 22:08

Team XPND ekspanderer med guts og girlpower!

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(2 Stemmer)

Team XPND utvider med Marie Renèe Sørum Gangsø, Oda Nerdrum og Elin Hagavold på damesiden. Nå er det flere kvinner enn menn på laget, og det mener de er en fordel når de går i gang med sin andre sesong.

Langrennslaget Team XPND startet opp i 2018, og deltok i Visma Ski Classics. Denne sesongen ekspanderer de og består nå av 7 utøvere hvorav fire er kvinner. I motsetning til de fleste andre langløpslagene ønsker Team XPND å styrke kvinnesiden på laget.

– Vi er et lag med mye guts og råskap, og girlpower er en stor del av det, forteller Ingeborg Dahl som er teamsjef og en av initiativtakerne bak laget.

Hun forteller at oppstartsåret har vært spennende og lærerikt, men også utfordrende. Bak seg legger de en sesong med en del sykdom og det har vært litt stang ut.

–Vi er på mange måter en underdog som nystartet lag, i tillegg hadde vi et tøft oppstartsår og en vinter med mye sykdom, forteller Dahl.

Målet har hele tiden vært å klatre høyest mulig opp på resultatlistene, og med mye råskap og en god dose girlpower er de klare for sesongen.

– Nå er det tid for å slå tilbake, og 2019/2020 bli vår «fightback» sesong, avslutter hun.

Laget består av

  • Ingeborg  Dahl
  • Marie Renèe Sørum Gangsø
  • Oda Nerdrum
  • Elin Hagavold
  • Erlend Widerøe Hennig
  • Thomas Ødegaarden
  • Kristoffer Nielsen

{AF}Fakta Team XPND

Team XPND er et privat langrennslag startet i 2018.

Ingeborg Dahl fikk med seg sin tidligere lagkamerat Kristoffer Nielsen fra Skien og startet Team XPND.

Ole Sannerud er teamets smører i tillegg til Lars Berghagen.

XPND er hovedsponsoren til laget og de deler visjonen om å vokse og utvikle seg.

Team XPND deltar i Visma Ski Classics og målet for kommende sesong er, i tillegg til å klatre høyest mulig på resultatlistene:

- Kjempe om rosa ungdomstrøye på kvinnesiden

- Topp 10 plasseringer

- Gi lokale talenter en mulighet til å konkurrere i Visma Ski Classics{/AF}

Sist redigert tirsdag, 18 juni 2019 22:11
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

AP vil spare: Legene for snille med sykemeldinger

23-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

AP vil spare: Legene for snille med sykemeldinger

Arbeidsminister Kjersti Stenseng (Ap) og helseminister Jan Christian Vestre (Ap) mener det har blitt for enkelt å få en sykemelding.

Les mer i RingeriksAvisa

Så mye er det å spare på å arrangere dugnad

23-04-2026 RingeriksAvisas sider for Hus & Hjem Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Så mye er det å spare på å arrangere dugnad

Vårdugnaden er i gang i borettslag og sameier over hele landet. Selv noen få timers innsats fra hver beboer kan utgjøre store summer.

Les mer i RingeriksAvisa

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

23-04-2026 RingeriksAvisas bilmagasin NTB - avatar NTB

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

Den kinesiske bilprodusenten Xpeng forventer å starte masseproduksjon av «flygende biler» neste år.

Les mer i RingeriksAvisa

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

22-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

Et skip fra den iranske Revolusjonsgarden har skutt mot et konteinerskip nordøst for Oman. Det er store skader på broen, melder UKMTO.

Les mer i RingeriksAvisa