lørdag, 31 august 2019 12:55

Her får du syltestrikk i Hønefoss

Skrevet av
Her får du syltestrikk i Hønefoss Foto: Frank Tverran

I disse syltetider er det mange som leter etter strikkene fra i fjor. Noen er kanskje sprukne og andre helt borte. Det er hjelp å få.

Men syltestrikken heter ikke syltestrikk lenger. Det er det silikonringen som gjør.

Begge de to passer fint på våre gode, gamle Norgesglass, enten de er fra Drammen, Moss eller Jevnaker.

Den røde utgaven vi kjenner fra gamle dager, er merket med "Gummiring for sylteglass". Den får du kjøpt hos Jernia i Osloveien. Den kommer i 10-pakninger til kr 99,50. Det gir en ganske stiv stykkpris på kr 9,95. Til gjengjeld får du original, nostalgisk vare som også kan benyttes til sprettertstrikk.

Den hvite utgaven heter "Syltestrikk" med undertittel "Silikonring til glasskrukker". Selv om den kan strekkes noe, er det langt fra en strikk slik vi kjenner strikker. Denne kommer i pakker på 6 stk til kr 24,90 - noe som gir en stykkpris på kr 4,15. Denne har vi funnet hos Europris.

Andre saker å lese

Bonde i Hallingdal tiltalt etter at 36 sauer døde

15-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann fra Hallingdal må møte i retten, tiltalt for to grove brudd på dyrevelferdsloven etter at det ble funnet 36 døde sauer på gården hans.

Les mer i RingeriksAvisa

Iskrembod-selskap snur etter LO-kjeft

14-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ungdommer som har blitt sendt hjem uten lønn grunnet dårlig vær, skal etterbetales, lover gründeren bak iskrembodene i Large Ice-Cream Company (LICC).

Les mer i RingeriksAvisa

USA og Nato har inngått avtale om å sende våpen til Ukraina

14-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

USA og Nato har inngått avtale om å sende våpen til Ukraina

USAs president Donald Trump opplyste mandag at det er inngått en avtale om å sende amerikanske våpen til Ukraina, og at dette skal koordineres av Nato.

Les mer i RingeriksAvisa

Eurojackpot-skandalen rystet tilliten – DNS-blokkeringene stenger døra

14-07-2025 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Eurojackpot-skandalen rystet tilliten – DNS-blokkeringene stenger døra

Først fikk titusenvis av nordmenn beskjed om at de hadde vunnet stort. Så kom sjokkbeskjeden: Det hele var en feil. Og som om ikke det var nok – i samme...

Les mer i RingeriksAvisa