torsdag, 19 desember 2019 10:26

Juletreet på torget i Hamar saget ned i løpet av natten

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Julegrana på Stortorget på Hamar har i løpet av natten blitt saget ned. Julegrana på Stortorget på Hamar har i løpet av natten blitt saget ned. Foto: Lars Lillemork / Hamar Arbeiderblad / NTB scanpix

Det flere meter høye juletreet på Stortorvet i Hamar ble saget ned i løpet av natt til torsdag 19. desember.

Politiet fikk melding fra tilfeldig forbipasserende om hærverket rundt klokken 4.30 torsdag morgen.

– Det er det vi vil karakterisere som et stort juletre. Det er mange meter høyt og fint pyntet av Hamar kommune, sier operasjonsleder Dyre Antonsen i Innlandet politidistrikt til NTB.

Treet ligger nå langstrakt på torget, og politiet ser ikke bort ifra at en del av pynten er ødelagt.

– Om noen har sett noe, er vi interessert i at de tar kontakt. Vi skal nå gå igjennom noe video og vil se nærmere på saken utover dagen, forteller operasjonslederen.

Til Hamar Arbeiderblad sier ordfører Einar Busterud at han fikk en dårlig start på dagen da han fikk høre om julehærverket, og at kommunen vil anmelde saken.

– Dette er rent hærverk. Hvis du legger så mye bry og energi i å ødelegge for tusenvis av andre … Hva er poenget? Dette må åpenbart være planlagt. Dette er ikke noe man gjør etter å ha vært på puben. Hvis noen har så mye overskudd at de får seg til å gjøre noe sånt, da burde de heller bruke det overskuddet til noe mer nyttig, tordner ordføreren til avisen.

Han legger til at kommunen vil se på muligheten for å få et juletre opp å stå igjen.

NTB

Andre saker å lese

Hadelandsveien 303 solgt for 11,25 millioner

07-11-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hadelandsveien 303 solgt for 11,25 millioner

Salget av Hadelandsveien 303 for 11.250.000 kroner har den høyeste registrerte kjøpesummen i ukens oversikt. Langtjernveien 33 følger med en kjøpesum på 6.300.000 kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

PST med råd til politikerne – ikke bruk datingapper

07-11-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

PST med råd til politikerne – ikke bruk datingapper

Politikerne i regjeringsapparatet fikk nylig råd av PST om å ikke sveipe på Tinder, Hinge og Grindr, opplyser kilder til Dagens Næringsliv.

Les mer i RingeriksAvisa

Oslo legevakt får sterk kritikk: – En knusende rapport

07-11-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Oslo legevakt får sterk kritikk: – En knusende rapport

Ledelsen ved Oslo legevakt har lenge kjent til faren for vold og trusler mot de ansatte uten å følge det godt nok opp, mener Arbeidstilsynet.

Les mer i RingeriksAvisa

Meid ned av buss i fotgjengerfeltet

06-11-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

På hjørnet av Kvernberggata og Kirkegata ble en eldre kvinne påkjørt av en buss mens hun befant seg i fotgjengerfeltet.

Les mer i RingeriksAvisa