søndag, 19 januar 2020 10:30

Full overtenning i bolighus i Roa på Hadeland

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

Det begynte å brenne i en enebolig i Roa i Lunner kommune på Hadeland natt til søndag. En person kom seg ut av den overtente boligen. Ingen ble skadd.

Nødetatene fikk melding om brannen klokken 4.15 søndag morgen.

– En beboer i huset var hjemme, men kom seg ut, sier operasjonsleder Sidsel Svarstad i Innlandet politidistrikt til NTB.

En person i nabohuset ble evakuert på grunn av spredningsfare, men har nå fått flytte hjem igjen, opplyser politiet til Oppland Arbeiderblad i 7-tiden. Brannmannskaper og politi jobbet da fremdeles på stedet.

Det er uklart om boligen er helt nedbrent, men det er snakk om store skader.

NTB

Andre saker å lese

Minst 39 døde i togkollisjon i Spania: – Folk slengt gjennom luften

28-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Minst 39 døde i togkollisjon i Spania: – Folk slengt gjennom luften

To høyhastighetstog på linjen mellom Madrid og Andalucía har kollidert. Minst 39 personer har mistet livet, opplyser lokale myndigheter til Sky News.

Les mer i RingeriksAvisa

Støre om Putin-samtalen: – USA kan ikke være den eneste stemmen

28-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Støre om Putin-samtalen: – USA kan ikke være den eneste stemmen

Jonas Gahr Støre sier at Russlands president Vladimir Putin fikk klare meldinger fra ham og Finlands president Alexander Stubb under gårsdagens samtale.

Les mer i RingeriksAvisa

TV 2 takket nei til Haaland-intervju – fikk ikke spørre om City-skandalen

28-10-2026 Sport NTB - avatar NTB

TV 2 takket nei til Haaland-intervju – fikk ikke spørre om City-skandalen

Erling Braut Haaland skal ha vært tilgjengelig for et eksklusivt intervju med TV 2 under den forrige landslagssamlingen, men kanalen takket nei. Bakgrunnen var Citys økonomiske regelbrudd.

Les mer i RingeriksAvisa

Falsk bankmail: Påstår at kontoen din er blokkert

28-10-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Falsk bankmail: Påstår at kontoen din er blokkert

En e-post som utgir seg for å være fra «Eika Bank», forsøker å lokke mottakeren til å logge inn og oppdatere personopplysninger. Meldingen har tydelige kjennetegn på nettfiske.

Les mer i RingeriksAvisa