fredag, 03 april 2020 12:06

Nye studentboliger i Ringerike, Porsgrunn og Rauland

Universitetet i Sørøst-Norge, Hønefoss Universitetet i Sørøst-Norge, Hønefoss Foto: Frank Tverran

Studentsamskipnaden i Sørøst-Norge (SSN) har fått tilskudd til nye studentboliger, men fremdriften er usikker på grunn av koronakrisen.

Stortinget har gitt tilskudd til nye studentboliger i statsbudsjettet, også i år. SSN har fått nærmere 134 millioner som skal fordeles på 434 nye hybelenheter på Rauland, Ringerike og i Porsgrunn. Når prosjektene starter er imidlertid usikkert.

– Vi er veldig glade for at vi har fått tilskudd til nye boliger, men i den situasjonen vi er i akkurat nå har ikke det å starte nye byggeprosjekter høyeste prioritet, sier administrerende direktør i SSN, Hans Erik Stormoen.

Han synes det er vanskelig å spå noe om fremtiden.

– Jeg er veldig spent på hvordan situasjonen utvikler seg og hvordan vi skal angripe dette med bygging av studentboliger fremover. Jeg tror ikke vi kommer til å iverksette tunge prosjekter i løpet av de neste to månedene, men vi har god tid på oss. Dette tilskuddet innebærer at vi må ha startet på godkjente prosjekter innen tre år.

Stormoen er imidlertid sikker på en ting.

– Det vil bli boliger både i Porsgrunn, Ringerike og Rauland etter hvert.

Studentsamskipnaden i Sørøst-Norge (SSN) sørger for velferdstilbud til studenter ved Universitetet i Sørøst-Norge, Fagskolen Tinius Olsen på Kongsberg, Politihøgskolen i Stavern, Fagskolen i Vestfold og Folkeuniversitetet i Sørøst-Norge. Vi tilbyr studentboliger ved alle USNs åtte campuser, vi driver spisesteder, treningssentere, studentbarnehager, bokhandlere og samtaletjeneste.

Andre saker å lese

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også…

21-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også

De gamle datarommene bør tilbake i skolen, ifølge kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun (Ap). Hun vil stramme inn på skjermbruk også for femte til tiende trinn.

Les mer i RingeriksAvisa

Arvestrid i Ringerike: Dom kjenner millionoverføring ugyldig

20-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Arvestrid i Ringerike: Dom kjenner millionoverføring ugyldig

En familiekonflikt i Ringerike og Hallingdal tingrett endte med at en eiendom i Spania, verdt flere millioner kroner, må tilbakeføres til dødsboet. Retten slår fast at overføringen til to av...

Les mer i RingeriksAvisa

Brudd i meklingen – Nå blir det streik i hotell- og restaurantnæringen

19-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Brudd i meklingen – Nå blir det streik i hotell- og restaurantnæringen

Både Fellesforbundet og Parat har brutt meklingen med NHO Reiseliv. Fra klokken 12 går 1922 ansatte i hotell- og restaurantbransjen ut til streik.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa