lørdag, 04 april 2020 11:57

Mange utsetter boligsalg og -kjøp

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Mange har utsatt planene om boligkjøp- eller salg, viser undersøkelsen. Mange har utsatt planene om boligkjøp- eller salg, viser undersøkelsen. Illustrasjonsfoto: Jarl Fr. Erichsen / NTB scanpix

Halvparten av dem som planla å kjøpe eller selge bolig, har utsatt dette på grunn av koronaepidemien, ifølge en ny spørreundersøkelse.

Før koronaepidemien planla 12 prosent av befolkningen å kjøpe eller selge eiendom de neste månedene. Halvparten av disse har nå utsatt planene, ifølge Norsk koronamonitor fra Opinion.

Bare 4 prosent tror prisene vil stige den neste måneden, mens 59 prosent tror på fall.

– Nordmenns forventninger til boligprisene er ganske entydig. Et klart flertall tror på fallende boligpriser den nærmeste måneden. De som forventer økning, kan regnes på én hånd, sier Ola Gaute Aas Askheim i Opinion.

NTB

Andre saker å lese

Millionstøtte og tette bånd – hvor åpent drives Hønefoss By AS?

15-07-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Millionstøtte og tette bånd – hvor åpent drives Hønefoss By AS?

Hønefoss By AS ble etablert i 2022 for å styrke byen som kultur- og handelsknutepunkt. Med over fem millioner kroner i offentlig og halvoffentlig støtte i fjor, er det naturlig...

Les mer i RingeriksAvisa

Bonde i Hallingdal tiltalt etter at 36 sauer døde

15-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann fra Hallingdal må møte i retten, tiltalt for to grove brudd på dyrevelferdsloven etter at det ble funnet 36 døde sauer på gården hans.

Les mer i RingeriksAvisa

Iskrembod-selskap snur etter LO-kjeft

14-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ungdommer som har blitt sendt hjem uten lønn grunnet dårlig vær, skal etterbetales, lover gründeren bak iskrembodene i Large Ice-Cream Company (LICC).

Les mer i RingeriksAvisa

USA og Nato har inngått avtale om å sende våpen til Ukraina

14-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

USA og Nato har inngått avtale om å sende våpen til Ukraina

USAs president Donald Trump opplyste mandag at det er inngått en avtale om å sende amerikanske våpen til Ukraina, og at dette skal koordineres av Nato.

Les mer i RingeriksAvisa