tirsdag, 21 april 2020 22:39

Netflix med rekordvekst i antall abonnenter

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Koronapandemien påvirker Netflix-resultatet i positiv retning. Koronapandemien påvirker Netflix-resultatet i positiv retning. Foto: Gorm Kallestad / NTB scanpix

Netflix er blant selskapene som gjør det godt under pandemien. De har fått et rekordhøyt antall nye abonnenter i første kvartal.

Netflix har fått 15,7 millioner nye abonnenter, opplyser selskapet tirsdag. De har dermed 182 millioner abonnenter totalt.

Når samfunnslivet for de meste er stengt ned og millioner av mennesker er plassert i hjemmekarantene, er strømming av TV og film blant de mest populære aktivitetene.

Selskapet hadde en omsetning på 5,7 milliarder dollar, en økning på 27 prosent sammenlignet med samme kvartal i fjor. Resultatet er doblet til 709 millioner dollar.

Andre saker å lese

AP vil spare: Legene for snille med sykemeldinger

23-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

AP vil spare: Legene for snille med sykemeldinger

Arbeidsminister Kjersti Stenseng (Ap) og helseminister Jan Christian Vestre (Ap) mener det har blitt for enkelt å få en sykemelding.

Les mer i RingeriksAvisa

Så mye er det å spare på å arrangere dugnad

23-04-2026 RingeriksAvisas sider for Hus & Hjem Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Så mye er det å spare på å arrangere dugnad

Vårdugnaden er i gang i borettslag og sameier over hele landet. Selv noen få timers innsats fra hver beboer kan utgjøre store summer.

Les mer i RingeriksAvisa

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

23-04-2026 RingeriksAvisas bilmagasin NTB - avatar NTB

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

Den kinesiske bilprodusenten Xpeng forventer å starte masseproduksjon av «flygende biler» neste år.

Les mer i RingeriksAvisa

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

22-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

Et skip fra den iranske Revolusjonsgarden har skutt mot et konteinerskip nordøst for Oman. Det er store skader på broen, melder UKMTO.

Les mer i RingeriksAvisa