lørdag, 09 mai 2020 08:29

Siktet mann i Hagen-saken framstilles trolig for varetekt lørdag

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Advokat Dag Svensson er forsvarer til 30-åringen som er pågrepet i Hagen saken, her ved politistasjonen på Lillestrøm. Advokat Dag Svensson er forsvarer til 30-åringen som er pågrepet i Hagen saken, her ved politistasjonen på Lillestrøm. Foto: Ørn E. Borgen / NTB scanpix

Mannen i 30-årene som er siktet for drap eller medvirkning til drap på Anne-Elisabeth Hagen, blir trolig framstilt for varetektsfengsling lørdag.

Han ble pågrepet sent torsdag kveld i Oslo.

Hovedregelen er at en person kan sitte i arrest i maksimalt 48 timer etter at vedkommende er pågrepet. Dermed vil et eventuelt fengslingsmøte trolig holdes på lørdag dersom han blir begjært fengslet.

Mannen nekter straffskyld, har hans forsvarer opplyst til NTB.

På et nettforum som VG har sporet opp, tar den siktede mannen opp temaet usporbar kryptovaluta og setter det i sammenheng med kriminelle handlinger, blant annet kidnapping. I forbindelse med at Anne-Elisabeth Hagen forsvant, ble det fremmet et krav fra angivelige kidnappere om 9 millioner euro i løsepenger betalt i kryptovalutaen monero.

Drapssiktede Tom Hagen ble fredag ettermiddag løslatt etter litt over en uke i varetekt i Oslo fengsel.

– Han var veldig glad og gledet seg til å komme tilbake til familien sin, sa hans forsvarer, advokat Svein Holden, til VG.

Politiet har opprettholdt siktelsen om drap eller medvirkning til drap på Hagens kone. Høyesterett forkastet fredag anken fra etterforskerne hvor de var uenige i lagmannsrettens konklusjon om at bevisene ikke er gode nok til å holde Hagen i varetekt.

NTB

Andre saker å lese

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa

E18 stengt i begge retninger da Tesla brant og trailer sakset i Asker

14-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

I begge retninger på E18 ved Slependen er det trafikale problemer. I retning Drammen sperrer en trailer alle kjørefelt, og i retning Oslo sto en Tesla i brann.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra Steinsfjorden til Dnipro – vikingtidens bånd hedrer Ukraina

14-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Fra Steinsfjorden til Dnipro – vikingtidens bånd hedrer Ukraina

Nylig ble en norsk runestein fra vikingtiden gjenreist i Ukraina – ikke bare som et diplomati-gode, men som et sterkt symbol på de langvarige historiske forbindelsene mellom Norge og Ukraina...

Les mer i RingeriksAvisa