lørdag, 16 mai 2020 08:29

18-åring fraranet jakke i Frognerparken

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Ingen er pågrepet etter ranet av 18-åringen i Frognerparken natt til lørdag. Ingen er pågrepet etter ranet av 18-åringen i Frognerparken natt til lørdag. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB scanpix

En 18-åring ble natt til lørdag truet med kniv og fraranet en jakke i Frognerparken i Oslo.

Poltiet fikk melding om ranet klokken 2.15. Den 18 år gamle mannen, som ble truet med kniv mot halsen, kom ikke fysisk til skade.

– Det var minst en ransmann, trolig flere. Vi lette en stund, men lørdag morgen er ingen pågrepet i saken, forteller operasjonsleder Tor Grøttum i Oslo politidistrikt til NTB.

Det var rundt 400 russ samlet i Frognerparken natt til lørdag, men ranet skal ikke ha noe direkte med russen å gjøre, ifølge operasjonslederen.

NTB

Andre saker å lese

Frp: Vold i fengsel må få konsekvenser

24-04-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Frp: Vold i fengsel må få konsekvenser

Vold fra innsatte i norske fengsler må få konsekvenser som tap av goder, isolasjon eller utsatt prøveløslatelse, mener lederen av justiskomiteen på Stortinget.

Les mer i RingeriksAvisa

Freia-eier krymper sjokoladene i Sverige

23-04-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Freia-eier krymper sjokoladene i Sverige

Freia-eier Mondelez har besluttet å krympe flere av sine sjokoladeprodukter i Sverige. Det samme gjelder ikke for sjokoladen i Norge.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspert advarer Støre mot å ta opp følsomme temaer med Trump: – Uklokt

23-04-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Ekspert advarer Støre mot å ta opp følsomme temaer med Trump: – Uklokt

    Det må smiskes litt. Og viktigst: Støre og Stoltenberg må være forsiktige med kritikk av Donald Trump og hans politikk, mener professor og USA-kjenner. – Det vil være veldig uklokt, sier...

Les mer i RingeriksAvisa