tirsdag, 13 oktober 2015 10:15

Tok sluttpakke til 1,8 mill

Skrevet av
Helge Stiksrud Helge Stiksrud Foto: Frank Tverran

I et siste forsøk på å skape fred og forsoning i Buskeruds museumsverden, valgte Helge Stiksrud å trekke seg som administrerende direktør i Stiftelsen Buskerudmuseene.

Da det ikke var inngått noen forhåndsavtale om etterlønn ved en eventuell fratredelse, har advokatbistand vært nødvendig for Stiksrud. Det er imidlertid enighet om at Buskerudmuseene dekker halvparten av kostnadene han har hatt ved å benytte advokat Per Askilsrud.

Helge Stiksrud har ingen plikt til å jobbe for stiftelsen etter 1. oktober, men var i jobb på kontorene den 13. oktober. Han har, i følge sluttavtalen, ordinær lønn de siste tre månedene av 2015 uten å forplikte seg til å arbeide der.

Selve sluttpakken gikk opprinnelig ut på at han fra 1. januar 2016 skulle motta et beløp tilsvarende en brutto månedslønn hver måned til og med desember 2017. Dette ble senere endret, slik at det nå utbetales 1/3 i januar 2016, 1/3 i august 2016 og 1/3 i januar 2017.

Alt i alt utgjør utbetalingene til Helge Stiksrud 1.844.991 etter at han ikke lenger er forpliktet til å arbeide for stiftelsen.

Andre saker å lese

Når rutinesvikt blir til politisk moralsk panikk

06-02-2026 Leder Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Når rutinesvikt blir til politisk moralsk panikk

(LEDER) Det er mulig å mene to ting samtidig: Ja - rådhuset skal ha ryddige sikkerhetsrutiner, skriftlige avklaringer og klare grenser for hvem som får tilgang hvor. Og nei -...

Les mer i RingeriksAvisa

Økokrim åpner etterforskning mot Jagland

05-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Økokrim åpner etterforskning mot Jagland

Økokrim har besluttet å åpne etterforskning mot Thorbjørn Jagland for mistanker om grov korrupsjon etter opplysninger i Epstein-filene.

Les mer i RingeriksAvisa

Høiby forklarte overgreps-søk: – Gikk masse rykter

05-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Høiby forklarte overgreps-søk: – Gikk masse rykter

På tredje dag av straffesaken mot Marius Borg Høiby forklarte flere vitner seg om nachspielet på Skaugum i 2018. Selv ville Høiby også oppklare noe annet.

Les mer i RingeriksAvisa

Prinsesse Ingrid Alexandra ut mot pressen på Instagram

05-02-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Prinsesse Ingrid Alexandra ut mot pressen på Instagram

Prinsesse Ingrid Alexandra har lagt ut en tekst om personangrep fra mediene. «Når er det nok», spør hun på en lukket instagramkonto.

Les mer i RingeriksAvisa