mandag, 22 juni 2020 08:18

Nav har utbetalt 23 millioner til offer i trygdeskandalen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Etter å ha gjennomgått 1171 krav har Nav vedtatt å etterbetale ytelser til 626 offer i trygdeskandalen. 304 tidligere vedtak er opprettholdt. Etter å ha gjennomgått 1171 krav har Nav vedtatt å etterbetale ytelser til 626 offer i trygdeskandalen. 304 tidligere vedtak er opprettholdt. Foto: Vidar Ruud / NTB scanpix

Etter å ha gjennomgått 1.171 krav har Nav vedtatt å etterbetale ytelser til 626 offer i trygdeskandalen. 304 tidligere vedtak er opprettholdt.

– Den største utbetalingen er på litt over 1 million kroner. Samlet har vi til nå utbetalt cirka 23 millioner kroner, sier assisterende kunnskapsdirektør Haakon Hertzberg i Nav til Aftenposten.

I tillegg til de 626 omgjorte vedtakene er 240 vedtak delvis omgjort.

Nav har også fått 77 krav om erstatning for utgifter som direkte kan knyttes til Navs feilaktige lovanvendelse. Av de 49 sakene som er ferdig behandlet har kun ni personer fått medhold. Til sammen er 852.757 kroner utbetalt.

NTB

Andre saker å lese

E18 stengt i begge retninger da Tesla brant og trailer sakset i Asker

14-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

I begge retninger på E18 ved Slependen er det trafikale problemer. I retning Drammen sperrer en trailer alle kjørefelt, og i retning Oslo sto en Tesla i brann.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra Steinsfjorden til Dnipro – vikingtidens bånd hedrer Ukraina

14-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Fra Steinsfjorden til Dnipro – vikingtidens bånd hedrer Ukraina

Nylig ble en norsk runestein fra vikingtiden gjenreist i Ukraina – ikke bare som et diplomati-gode, men som et sterkt symbol på de langvarige historiske forbindelsene mellom Norge og Ukraina...

Les mer i RingeriksAvisa

– Få studentene tilbake på campus

13-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

– Få studentene tilbake på campus

Mindre nettstudier og skjerm, og mer kollokvier og diskusjon i forelesningssalen. Det er utdanningsministerens klare oppfordring til rektorer.

Les mer i RingeriksAvisa

1300 tatt for fyllekjøring

13-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Utrykningspolitiet (UP) beslagla 6936 førerkort i 2025. 1332 av dem ble beslaglagt som følge av ruskjøring.

Les mer i RingeriksAvisa