torsdag, 25 juni 2020 21:01

Far ville redde sønn fra drukning – druknet selv

Skrevet av
Torsdag lå det roser på ulykkesstedet Torsdag lå det roser på ulykkesstedet Foto: Frank Tverran

Mannen i 30-årene som omkom i en drukningsulykke i Hønefoss onsdag, forsøkte å redde sin ti år gamle sønn fra å drukne. Ingen av dem kunne svømme.

Det var en familie på fire fra Syria – bosatt i Hønefoss – som var på utflukt ved elva, da tiåringen falt i vannet. Det er ikke bademuligheter på stedet ettersom elva er stri.

– Far hoppet etter. Ingen av de to var svømmedyktige, sier Bent Øye, seksjonsleder for etterforskning i Hønefoss politistasjonsdistrikt, til Ringerikes Blad.

To menn som var vitner til hendelsen kom løpende til stedet, og den ene hoppet uti vannet for å hjelpe tiåringen. Den andre hjalp deretter de to opp på land.

Først etter noen minutter ble redningsmannskapene oppmerksom på at det befant seg enda en person i vannet og 49 minutter etter at den første meldingen kom, ble guttens far, en mann i 30-årene, funnet under vann av brannvesenet, skriver avisen.

Mannen ble fløyet til Ullevål sykehus, men livet hans sto ikke til å redde.

Familien har fått krisehjelp fra kommunen.

tippen2Skråningen hvor ulykken skjedde (Foto: Frank Tverran)

Andre saker å lese

Lokfører slo alarm – tyveri ved jernbanelinje på Ringerike

19-05-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En person skal ha tatt seg inn på et anleggsområde ved Langevatnet på Ringerike og stjålet kabler og utstyr mandag kveld.

Les mer i RingeriksAvisa

Fyllekjørte i Hønefoss

19-05-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ved 3.30-tiden tirsdag morgen, ble en kvinne i 40-årene stanset av en politipatrulje i Hønefoss sentrum. Det ble tatt nødvendige prøver av kvinnen og det ble opprettet sak hos politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Enklere å søke om støtte til begravelser

19-05-2026 Nyheter Pressemelding - avatar Pressemelding

Enklere å søke om støtte til begravelser

Hvert år søker opptil 6 000 pårørende om støtte til begravelser. Skatteetaten og Nav har nå gjort det enklere å søke om statlig støtte, og langt raskere å få svar.

Les mer i RingeriksAvisa

Et liv verdt å leve for grisen

18-05-2026 Politikk Skrevet av veterinær og talsperson i Dyrevernalliansen, Helle Haukvik. - avatar Skrevet av veterinær og talsperson i Dyrevernalliansen, Helle Haukvik.

Et liv verdt å leve for grisen

De fleste av oss ønsker at dyr skal ha det bra. Likevel lever nesten alle norske griser hele livet sitt innendørs i trange betongbinger. De får liten plass, lite å...

Les mer i RingeriksAvisa