lørdag, 29 august 2020 09:30

Politimann fikk bot etter kollisjon med personbil

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Spesialenheten har ilagt en politimann 7.000 kroner i bot etter at en personbil kjørte inn i en politibil under utrykning.

Uhellet skjedde i februar i år i Mo i Rana mens den sivile politibilen var under utrykning etter en melding om ruskjøring, skriver Avisa Nordland.

Spesialenheten mener at politibilen holdt for høy fart da den kjørte ut i et kryss der den hadde vikeplikt. I krysset ble den truffet på venstre side av en personbil som hadde forkjørsrett.

Føreren av personbilen anslo sin egen hastighet til å ha vært rundt 20 kilometer i timen da han traff politibilen, og ingen personer ble skadd i kollisjonen.

Føreren av politibilen er ilagt en bot på 7.000 kroner etter hendelsen. Han har vedtatt boten.

Visepolitimester Arne Hammer i Nordland politidistrikt sier at det er for tidlig å konkludere om hva som skjer med politibetjenten som kjørte bilen.

– Foreløpig er ikke godkjenningen for utrykningskjøring trukket tilbake, sier visepolitimesteren.

NTB

Andre saker å lese

Nå kommer sensuren for elever i hele landet

17-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå kommer sensuren for elever i hele landet

I disse dager faller sensuren for 180.000 elever fra ungdomsskolen og videregående. Da kan nervøse elever endelig sjekke karakterene sine.

Les mer i RingeriksAvisa

Flertallet på plass for norgespris på strøm

16-06-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Flertallet på plass for norgespris på strøm

Norgespris får flertall på Stortinget etter at Sp og SV i dag varslet at de stiller seg bak forslaget. – Trist å se at SV sikret flertall for dette, mener...

Les mer i RingeriksAvisa

Slutt på hemmelige boligbud fra 1. juli

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Slutt på hemmelige boligbud fra 1. juli

Fra 1. juli kan du ikke lenger sikre deg drømmeboligen ved å kuppe den før budrunden.

Les mer i RingeriksAvisa

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

16-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Vil ha varsling når en voldelig elev starter på ny skole

Regjeringen foreslår å endre loven om voldelige elever. De vil ha varsel om voldshistorikk eller bråk før eleven begynner på ny skole.

Les mer i RingeriksAvisa