lørdag, 29 august 2020 09:30

Politimann fikk bot etter kollisjon med personbil

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Spesialenheten har ilagt en politimann 7.000 kroner i bot etter at en personbil kjørte inn i en politibil under utrykning.

Uhellet skjedde i februar i år i Mo i Rana mens den sivile politibilen var under utrykning etter en melding om ruskjøring, skriver Avisa Nordland.

Spesialenheten mener at politibilen holdt for høy fart da den kjørte ut i et kryss der den hadde vikeplikt. I krysset ble den truffet på venstre side av en personbil som hadde forkjørsrett.

Føreren av personbilen anslo sin egen hastighet til å ha vært rundt 20 kilometer i timen da han traff politibilen, og ingen personer ble skadd i kollisjonen.

Føreren av politibilen er ilagt en bot på 7.000 kroner etter hendelsen. Han har vedtatt boten.

Visepolitimester Arne Hammer i Nordland politidistrikt sier at det er for tidlig å konkludere om hva som skjer med politibetjenten som kjørte bilen.

– Foreløpig er ikke godkjenningen for utrykningskjøring trukket tilbake, sier visepolitimesteren.

NTB

Andre saker å lese

Elg skutt på Frogner

11-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En elg ble torsdag morgen observert i morgenrushet på vestkanten i Oslo. Etter en stund ble elgen skutt og avlivet av Viltnemnda.

Les mer i RingeriksAvisa

Dagny: – Når du går ut av komfortsonen, lærer du hvem du er

10-06-2026 Musikk NTB - avatar NTB

Dagny: – Når du går ut av komfortsonen, lærer du hvem du er

Dagny har et ønske om å utfordre seg selv og gå ut av komfortsonen. Fredag slipper hun «Dancefloor Erotica» – et dansbart album hun beskriver som det morsomste og mest...

Les mer i RingeriksAvisa

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

10-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

I mai ble soppsykdommen rød marg oppdaget i norske jordbær. Likevel har forbrukerne liten grunn til bekymring, ifølge Gartnerhallen.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

09-06-2026 Nyheter Av Trond Schieldrop - avatar Av Trond Schieldrop

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

Det startet som en interesse og et lite verksted hjemme i garasjen. Nå leverer Øistein Røste spesialløsninger til norske industribedrifter.

Les mer i RingeriksAvisa