onsdag, 21 oktober 2015 22:55

Målfest i Hønefoss Arena

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Line Rognved kommer inn i lav høyde Line Rognved kommer inn i lav høyde FOTO: Frank Tverran

Den store håndballhallen i Hønefoss var godt fyllt opp onsdag da Hønefoss håndball damer fikk besøk av Tønsberg Turn.

julie sangnes scoring18
Julie Sangnes med hjemmelagets scoring nr 18 (Foto: Frank Tverran)

Tønsberg hang godt med de første 10 minuttene, men da det sto 9-10 til bortelaget, ønsket trener Glenn André Ruud Andersen å si farvel til følget. Han tok en timeout og deretter sa Hønefoss farvel til Tønsberg for godt.

Elise Mostue hos Tønsberg fikk rødt kort direkte da hun ble litt for tøff mot hjemmelagets Madeleine Fivelsdal. Straffen ble kontant satt i buret av Amalie Bentzen og stillingen var 14-11. Da var det spilt 15 minutter av første omgang.

På stillingen 20-12 var det Tønsberg som tok timeout, men det hjalp lite. Til pause sto det 23-13 til Hønefoss.

Hønefoss bestemte det meste i andre omgang. Scoring nr 36 for Hønefoss ble debutscoringen for 16-åringen Emilie Asbjørnhus. Litt senere satte hun inn hjemmelagets scoring nr 40, slik at hun kunne notere seg for 2 scoringer i denne kampen.

Og det endte opp med utrolige 50-20. Trener Glenn André Ruud Andersen sa etter kampen at han aldri hadde opplevd å se 5o scoringer på seniornivå noen gang tidligere.

Madeleine Fivelsdal ble kåret til hjemmelagets beste spiller.

Da dette var en kamp til inntekt for kreftsaken, kunne en stolt leder av håndballgruppa, Jan Erik Gulbrandsen, overrekke en sjekk på 47.500 til kreftforeningens Beate Heieren Hundhammer.

Neste hjemmekamp er mot Hei den 2. desember. Men først skal de møte Ramnes og Fram borte. Og det er begge gode lag.

tonje klevstad scoring25
Tonje Klevstad flyr høyere enn Tønsberg som er uten sjans. Scoring nr 25. (Foto: Frank Tverran)

 

del oss

Sist redigert onsdag, 21 oktober 2015 23:43
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Hønefoss-kvinne fikk fullt gjennomslag – håndverkerfirma tapte i retten

28-05-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hønefoss-kvinne fikk fullt gjennomslag – håndverkerfirma tapte i retten

Et håndverkerfirma fra Skotselv, som hadde pusset opp badet til en Hønefoss-kvinne, gikk til sak for å få omgjort et vedtak fra Forbrukerklageutvalget. Utvalget hadde gitt kvinnen medhold i krav...

Les mer i RingeriksAvisa

Queen og Herbie Hancock mottok Polarprisen

28-05-2025 Musikk NTB - avatar NTB

Queen og Herbie Hancock mottok Polarprisen

Både rockegigantene Brian May og Roger Taylor, jazzpianisten Herbie Hancock og dirigenten Barbara Hannigan var til stede for å motta Polarprisen tirsdag.

Les mer i RingeriksAvisa

Britannia Hotel i Trondheim fredes

28-05-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Britannia Hotel i Trondheim fredes

Det ærverdige Britannia Hotel i Trondheim fredes av Riksantikvaren. Det er første gang et hotell nord for Dovrefjell fredes.

Les mer i RingeriksAvisa

Flokk med kyr inntok E16 ved Jevnaker

28-05-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ti-tolv kyr skapte problemer da de kom seg ut på E16 i Jevnaker. De er nå tilbake igjen i naturen, ifølge politiet.

Les mer i RingeriksAvisa