fredag, 06 november 2020 07:58

Posten forbereder seg på kraftig økning i netthandelen

Skrevet av
Posten forventer historisk høy julehandel på nett i år. Posten forventer historisk høy julehandel på nett i år. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB

Posten og flere bedrifter som leverer varer, tror julehandel på nett vil ta av i år og setter inn hundrevis av nye ansatte.

– Posten planlegger for at det i år skal håndteres en historisk mengde med pakker, så vi henter nå inn rundt 600 flere medarbeidere både på terminaler og på sjåførsiden, sier pressesjef Kenneth Pettersen til NRK.

Også andre bedrifter som leverer varer, oppbemanner i forkant av Black Friday og julehandelen.

Andre saker å lese

Nytt ventilasjonsselskap på Tyristrand

14-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Astro Ventilasjon AS er registrert med forretningsadresse i Hovinveien 59 på Tyristrand.

Les mer i RingeriksAvisa

Hunder kan forstå ansiktsuttrykkene våre

13-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hunder kan forstå ansiktsuttrykkene våre

De fleste hundeeiere er ikke i tvil, men nå har også forskning bekreftet det: Hunder kan lese følelser i ansiktene våre.

Les mer i RingeriksAvisa

Listhaug frykter kvadrupel-smell på lommeboken: – Nå må Støre våkne

13-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Listhaug frykter kvadrupel-smell på lommeboken: – Nå må Støre våkne

Frp-leder Sylvi Listhaug er lei av utgifter som går opp, opp, opp og opp. Hun etterlyser en plan fra regjeringen.

Les mer i RingeriksAvisa

Bakfra på brua

12-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Bakfra på brua

Nødetatene måtte rykke ut ved 10.30-tiden onsdag formiddag. Det var to personbiler involvert i en påkjørsel bakfra.

Les mer i RingeriksAvisa