tirsdag, 03 november 2015 12:34

"I perspektiv" - vokscollage og foto

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
“Rasmus” 75 x 70 cm “Rasmus” 75 x 70 cm Foto: Erik Jansen

Elenor Martinsen & Erik Jansen stiller ut samtidig på Hole Artcenter fra 7. til 22.november.

Elenor Martinsen viser 15 nye voksmalerier fra de siste to årene. I tillegg til å være aktiv kunstner, er Elenor medeier og leder av Hole Artcenter ved Tyrifjorden. Hun har har hatt en rekke utstillinger de siste 23 årene, hun er oppkjøpt av store institusjoner og private samlinger i mange land.

Erik Jansen er fotograf, og arbeider mest i svart/hvitt. Han har fokus på kontrast, tonevariasjoner, og tankevekkende kombinasjoner av elementer. Jansens fotografier har vært presentert i flere fototidsskrifter og vært utstilt i Stenersenmuseet.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Bjøro Håland innlagt på sykehus etter konsert

11-07-2025 Musikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Bjøro Håland innlagt på sykehus etter konsert

Countryartisten Bjøro Håland (81) ble lagt inn på sykehus etter en konsert i Kristiansand.

Les mer i RingeriksAvisa

Trump varsler Russland-nyhet mandag

11-07-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Trump varsler Russland-nyhet mandag

USAs president Donald Trump sier at han kommer med en «stor» Russland-kunngjøring mandag, uten å utdype.

Les mer i RingeriksAvisa

To fortsatt alvorlig skadet etter bussbrannen i Nordre Follo

11-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

To fortsatt alvorlig skadet etter bussbrannen i Nordre Follo

Tilstanden til to av dem som ble tatt til sykehus etter bussbrannen i Nordre Follo, beskrives fortsatt som alvorlig.

Les mer i RingeriksAvisa