fredag, 05 februar 2021 23:13

19-åring i 265 kilometer i timen på E18

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En 19 år gammel mann er tiltalt for to tilfeller av råkjøring. Vet ett tilfelle kjørte han i 250 kilometer i timen, mens han ved et annet kjørte i 240.

Ifølge Telemarksavisa ble mannen fra Skien filmet av en passasjer mens han 17. februar i fjor kjørte i 265 kilometer i timen med en Audi A7.

Varden , som omtalte saken først, skriver at hendelsen skjedde på E18 i Porsgrunn.

Tidlig på morgenen 29. juli 2020 testet mannen bilens toppfart igjen på E18. Da hadde han med seg tre passasjerer tenårene i den samme bilen. Bilen kjørte ut av veien på et område uten fjell og stein, og de traff kun et viltgjerde før kjøreturen stoppet.

Kort tid før utkjøringen ble det målt en gjennomsnittsfart på 240 kilometer i timen mellom to veikameraer.

En av de tre passasjerene ble skadd og måtte opereres for en rift i tarmen.

– Bilen var aldeles ødelagt. At de har overlevd, skyldes en kombinasjon av solid bil og at de kjørte ut på best mulig sted. De treffer ingenting, bare snurrer rundt og rundt, sier leder for etterretningsseksjonen ved Larvik politistasjon, Knut Vidar Vittersø, til Telemarksavisa.

Nå er mannen tiltalt for de to tilfellene av råkjøring. I tillegg er han blant annet tiltalt for å ha stjålet en motorsykkel og for å ha ripet opp og punktert fire hjul på en bil.

NTB

Andre saker å lese

Norge tapte EM-kvartfinalen i siste minutt: – Det gjør vondt i hjertet

17-07-2025 Sport NTB - avatar NTB

Norge tapte EM-kvartfinalen i siste minutt: – Det gjør vondt i hjertet

Jakten på etterlengtede EM-medaljer i fotball tok slutt med 1-2-tap for Italia i Genève. Norge er nå uten medalje i seks mesterskap på rad.

Les mer i RingeriksAvisa

Norges tropp koser seg med EM-fotball – imponert av Spania … og Polen

16-07-2025 Sport NTB - avatar NTB

Norges tropp koser seg med EM-fotball – imponert av Spania … og Polen

Norges spillere har kost seg foran TV-skjermen på kveldene de ikke har spilt selv i fotball-EM. Spania har overbevist mange, men Polen trekkes også fram.

Les mer i RingeriksAvisa

Kraftig brann i Hallingby – alle kom seg uskadd ut

16-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Natt til tirsdag rykket nødetatene ut til en brann i en bygning i Hallingby i Ringerike. Meldingen kom klokken 01:37, og allerede ved ankomst meldte politiet at det var kraftig...

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-drapet: Siktet mann erkjenner straffskyld

15-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Hønefoss-drapet: Siktet mann erkjenner straffskyld

Mannen som er siktet for å ha drept sin ekskone på åpen gate i Hønefoss, erkjenner straffskyld, opplyser politiet.

Les mer i RingeriksAvisa