lørdag, 07 november 2015 09:31

Midlertidig løsning for Buskerudmuseet

Skrevet av
Veien kulturminnepark er en del av Buskerudmuseet Veien kulturminnepark er en del av Buskerudmuseet Foto: Frank Tverran

Etter at Helge Stiksrud forlot sin stilling som direktør for Buskerudmuseet, har Kristin Tronrud vært konstituert i stillingen. Det blir det slutt på nå.

Årsaken til at Kristin Tronrud ikke er ønsket som konstituert i stillingen, kan ligge i det åpne brevet som førte til Helge Stiksruds avgang. For her ble også økonomiansvarlig Kristin Tronrud omtalt på følgende måte:

Avdelingene opplever at dialogen med økonomiansvarlig er utfordrende. Vi opplever mistenkeliggjøring og mistillit kombinert med en lite oppbyggelig dialog. Tilbakemeldinger fra ansatte, eierstyrer, samarbeidspartnere og leverandører gir grunn til stor uro. Vi opplever at avdelingsledernes styringsrett og disposisjoner blir utfordret av økonomiansvarlig.

Styrelder Bjarne Stabæk har blitt anmodet av stiftelsens styre om å tiltre stillingen som direktør for Buskerudmuseet inntil de har fått ansatt en etterfølger etter Helge Stiksrud.

Stabæk har etter en betenkningstid akseptert å fungere i en tilnærmet 50% stilling inntil videre. Han permitteres i samme periode som styrelder.

Det vil nå bli engasjert et eksternt firma til å finne ny direktør.

 

del oss

Sist redigert tirsdag, 01 desember 2015 10:15

Andre saker å lese

Mann spiste kunstverk på museum

19-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En besøkende på et fransk museum spiste en bit av et kunstverk verdt millioner av dollar i forrige uke.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann ble trukket inn i MR-maskin med kjede rundt halsen

19-07-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann ble trukket inn i en MR-maskin på et sykehus i New York etter at han gikk inn i rommet iført et stort halskjede.

Les mer i RingeriksAvisa

Den beste smaken lønner seg ikke

18-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Den beste smaken lønner seg ikke

Syns du jordbærene smaker annerledes enn før? Det er ikke tilfeldig, forklarer jordbærbonde Håkon Myklebust.

Les mer i RingeriksAvisa

Syklist skadet i trafikkulykke i Hønengata

18-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Nødetatene rykket ut like før klokken 08 fredag morgen etter melding om et sammenstøt mellom en bil og en syklist i Hønengata. Det viste seg at to biler og en...

Les mer i RingeriksAvisa