onsdag, 24 februar 2021 10:20

Pass deg for vaksinesvindlere

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Siden pandemien brøt ut har myndighetene vært urolige for at folk vil utnytte situasjonen. Nå anmelder Nannestad kommune en kvinne for forsøk på vaksinesvindel.

I januar ble en person fra Nannestad oppringt av en kvinne som utga seg for å være fra kommunen, skriver Romerikes Blad.

– En innbygger ble kontaktet med beskjed om at vedkommende skulle få vaksine. Fornærmede fikk beskjed om å gå inn på en nettside og legge inn informasjon, sier Runar Nilsen, konstituert kommunedirektør i Nannestad kommune, til avisen.

Etter samtalen tok den aktuelle innbyggeren kontakt med kommunen.

– Da skjønte vi fort at det måtte være snakk om svindel, forteller Nilsen.

Kommunen har valgt å anmelde saken.

– Vi tar aldri betalt for vaksinering, verken før eller etter. Er man i tvil når noen ringer om vaksinering, så kan man legge på og ta kontakt med koronatelefonen til kommunen, avslutter Nilsen.

NTB

Andre saker å lese

Fifa øker premiepengene til VM-nasjonene – oppgang også for Norge

29-04-2026 Sport NTB - avatar NTB

Fifa øker premiepengene til VM-nasjonene – oppgang også for Norge

Det internasjonale fotballforbundet (Fifa) har tatt grep etter kritikken og fordeler mer av pengene på Norge og de andre 47 landene som deltar i VM.

Les mer i RingeriksAvisa

Norge brukte mer på forsvar enn USA per innbygger i 2025

28-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Norge brukte mer på forsvar enn USA per innbygger i 2025

Tall fra Nato viser at Norge brukte mer på forsvar enn USA i fjor målt mot BNP og per innbygger.

Les mer i RingeriksAvisa

Sylvi Listhaug fyrer løs – krever mer kuler og krutt

28-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Sylvi Listhaug fyrer løs – krever mer kuler og krutt

Skal den norske forsvarsindustrien kunne levere, krever det mer penger, strøm og folk, sier Sylvi Listhaug. Frp-lederen mener Støre & co. gjør for lite.

Les mer i RingeriksAvisa

Svenskekongen fyller 80 år: feires og filmatiseres

28-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Svenskekongen fyller 80 år: feires og filmatiseres

Når Kong Carl XVI Gustaf fyller 80 år torsdag, er det folkefest i Sverige. Den svenske kongefamilien har mye til felles med den norske, men er også svært ulik. – Få...

Les mer i RingeriksAvisa