torsdag, 25 februar 2021 11:54

40 personer i karantene på rommene i DNT-hytte

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

Én av gjestene ved DNT-hytta Fondsbu i Valdres testet torsdag morgen positivt for covid-19. Rundt 40 hyttegjester er satt i karantene på hytta.

Den koronasyke personen våknet torsdag morgen opp med luftveissymptomer. En hurtigtest viste positivt for koronavirus, skriver avisa Valdres.

– Vedkommende som er smittet, er en del av et større reisefølge. Alle disse vil bli kjørt ut med scooter i dag, sier kommuneoverlege Marit Tuv i Vang kommune.

Reisefølget blir testet på det lokale legekontoret, før de deretter vil bli transportert tilbake til sine respektive hjemkommuner.

De rundt 40 andre hyttegjestene må bli værende på hytta i en form for karantene, og de er bedt om å holde seg på rommene sine. De vil alle bli testet i løpet av torsdag, opplyser kommunen.

NTB

Andre saker å lese

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

10-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

Ifølge Finanstilsynet har ikke revisjonsarbeidet i Deloitte, som er ett av Norges ledende revisjonsselskaper, vært godt nok.

Les mer i RingeriksAvisa

Investor vil ha Høyre-sjokk – peker på Svenneby som ny leder

10-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Investor vil ha Høyre-sjokk – peker på Svenneby som ny leder

Erna Solberg har hovedansvaret for valgnederlaget, sier investor og tidligere Høyre-velger Anders Onarheim. Han vil at Ola Svenneby skal ta over stafettpinnen.

Les mer i RingeriksAvisa

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål…

09-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål

En trøtt, men glad statsminister møtte pressen tirsdag morgen etter mandagens valgseier. Han skal snakke med de andre partiene i tur og orden denne uka.

Les mer i RingeriksAvisa

Når ord blir svada

08-09-2025 Leder Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Når ord blir svada

(Leder) Det er stortingsvalg. Vanligvis hører det med å følge debatter på TV og radio for å få et klarere bilde av hva partiene vil. Men ærlig talt: jeg orker ikke...

Les mer i RingeriksAvisa