tirsdag, 02 mars 2021 18:32

Sigdalsrally avlyst på grunn av mildvær

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Mildvær har smeltet isen og sørget for at det ikke blir noe av helgens Sigdalsrally. Arrangøren må i år se langt etter scener som denne, fra forrige helgs Arctic Rally Finland. Mildvær har smeltet isen og sørget for at det ikke blir noe av helgens Sigdalsrally. Arrangøren må i år se langt etter scener som denne, fra forrige helgs Arctic Rally Finland. Foto: Hannu Rainsmo, Lehtikuva via AP / NTB

Helgens Sigdalsrally, som var utsatt fra januar på grunn av koronapandemien, er blitt avlyst. Årsaken er mildværet som har smeltet issålen på veien.

– Vi har forsøkt å sette opp forskjellige tidsplaner og løsninger med et begrenset antall kilometer, men vi har for få kilometer med ren is til å kunne tilby et NM-rally med stil. I tillegg har vi for lite erfaring med hvor mye skader det vil bli på gruspartiene, og dette er en risiko som løpsledelsen ikke ønsker å ta, står det i en melding på rallyets nettsted.

– I stedet ønsker vi å beholde et godt og tett samarbeid med fylkeskommuner, kommuner, grunneiere og veistyrer i mange år framover for å tilby gode løp.

Det var 120 påmeldte i rallyet.

Vintersesongen i norsk rally besto i år av bare to løp, og Rally Finnskog var det eneste med NM-status. Neste NM-runde blir Rally Sørland 1. mai.

NTB

Andre saker å lese

Katt overlevde 40-graders klesvask

22-01-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Katten Max i Sverige overlevde mirakuløst etter å ha blitt innestengt i en vaskemaskin under et vaskeprogram på 40 grader.

Les mer i RingeriksAvisa

Lirie Osmani fra Hønefoss til "Love Island Norge"

21-01-2025 Nyheter Pressemelding - avatar Pressemelding

Lirie Osmani fra Hønefoss til "Love Island Norge"

I mars er endelig «Love Island Norge» tilbake på TV 2 Play – der unge og single deltakere skal jakte på kjærligheten i en idyllisk villa på Gran Canaria. Her...

Les mer i RingeriksAvisa

Christian Ringnes kjøper Tryvannstårnet – skal bli serveringssted

21-01-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Christian Ringnes kjøper Tryvannstårnet – skal bli serveringssted

Eiendomsmagnat Christian Ringnes og Eiendomsspar kjøper Tryvannstårnet i Oslo for 14 millioner kroner. Nå skal tårnet pusses opp og bli nytt serveringssted.

Les mer i RingeriksAvisa

Håkon Bleken er død

21-01-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Håkon Bleken er død

Tirsdag ble det kjent at den anerkjente kunstneren Håkon Bleken er død, 96 år gammel. Han hylles av kultur- og likestillingsminister Lubna Jaffery (Ap).

Les mer i RingeriksAvisa