torsdag, 04 mars 2021 12:52

Familien på Tøyen får over 1,5 millioner

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Familien som ble kastet ut av en kommunal leilighet på Tøyen, får ikke medhold i kravet om å få flytte tilbake, slår Oslo byfogdembete fast.

Avgjørelsen ble gjort kjent torsdag formiddag.

«Domstolene har ikke adgang til å fatte avgjørelse med et slikt resultat som familien krevde. Et positivt vedtak om tildeling av bolig eller fortsatt leie av boligen kan bare treffes av kommunen», skriver retten i et sammendrag.

Familien må nå betale nesten 41.000 kroner sakskostnader til Oslo kommune.

Saken om familien på sju som ble kastet ut av den kommunale leiligheten de hadde leid i ti år i Oslo, har skapt stort engasjement. Bakgrunnen for at familien ikke lenger kunne bo i den kommunale boligen, er blant annet at familiefaren har tjent 15.000 kroner mer enn grensen for å ha rett på slik bolig. Kontrakten med kommune utløp 15. april i fjor.

Barnefamilien har fremdeles en siste klage inne til behandling hos kommunen. Den gjelder avslag på ny søknad om kommunal bolig.

Etter utkastelsen tok en nabo initiativ til en støtteaksjon for familien, og via en Spleis-innsamling kom det inn nesten 1,6 millioner kroner.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Oljeprisen øker kraftig – Asia-børsene faller

09-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Oljeprisen øker kraftig – Asia-børsene faller

Oljeprisen hoppet natt til mandag til det høyeste nivået på flere år. Hoppet dro ned børsene i Asia.

Les mer i RingeriksAvisa

Eksplosjon ved USAs ambassade i Oslo

08-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Eksplosjon ved USAs ambassade i Oslo

PST har kalt inn ekstra ressurser etter en eksplosjon ved USAs ambassade i Oslo natt til søndag. Ingen personer ble skadet.

Les mer i RingeriksAvisa

Ap-smell på ny måling – Frp styrker seg

07-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Ap-smell på ny måling – Frp styrker seg

Ikke siden januar i fjor har Arbeiderpartiet gjort det dårligere på Nationen og Klassekampens måling. Epstein-avsløringene trekkes fram som en mulig forklaring.

Les mer i RingeriksAvisa