mandag, 22 mars 2021 23:10

18-åring mistet lappen – kjørte i 123 i 50-sone

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Gleden over å ha fått førerkortet tok brått slutt for en 18-åring i Stavanger mandag kveld etter å ha blitt målt i 123 kilometer i timen i en 50-sone.

18-åringen, som fikk førerkortet tidligere på dagen, ble stoppet av politiet ved Storhaugtunnelen i Stavanger klokka 22.15.

Årsaken var at politiet hadde målt at vedkommende hadde kjørt 123 kilometer i timen i det som er en 50-sone.

Operasjonsleder Victor Fenne-Jensen i Sørvest politidistrikt sier til NTB at det var en sivil trafikkpatrulje som tok denne målingen.

– Førerkortet blir tatt i beslag, og sak blir opprettet, sier han.

På generelt grunnlag sier operasjonslederen at såpass høye fartsovertredelser normalt medfører en ubetinget fengselsstraff, og at fører kan bli uten førerkort i 30 til 33 måneder, i tillegg til å måtte gjennomføre ny førerprøve.

NTB

Andre saker å lese

Oslos nye skoledirektør mener skjerm har en naturlig plass i skolen

25-04-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Oslos nye skoledirektør mener skjerm har en naturlig plass i skolen

Allerede før tiltredelse sier Oslos ferske nye utdanningsdirektør seg uenig med utdanningsminister Kari Nessa Nordtun om digitalisering i skolen.

Les mer i RingeriksAvisa

Russebil i elva på Hadeland – fører siktet

25-04-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En kvinnelig russ er siktet etter å ha kjørt en russebil i påvirket tilstand og uten førerkort da den havnet i en elv i Lunner. Ingen ble skadet.

Les mer i RingeriksAvisa

Hafslund nekter å følge Trumps pålegg mot mangfold

25-04-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Hafslund nekter å følge Trumps pålegg mot mangfold

Hafslund Celsio leverer fjernvarme til USAs ambassade i Oslo, men nekter å erklære at selskapet ikke vil arbeide for mangfold, likestilling og inkludering.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann i Tromsø anmeldes for sexkjøp

24-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 20-årene kan forvente seg bøter etter at han ble avslørt i å kjøpe seksuelle tjenester i Tromsø.

Les mer i RingeriksAvisa