søndag, 04 april 2021 13:27

150.000 Pfizer-doser til kommunene i neste uke

Skrevet av
I uke 14 skal det settes en rekke Pfizer-doser rundt om i landet. I uke 14 skal det settes en rekke Pfizer-doser rundt om i landet. Foto: Heiko Junge / NTB

Antallet vaksinedoser fra Pfizer-Biontech blir nesten doblet den første uka etter påske, sammenlignet med uka før.

I uke 15, uka etterpå, blir antallet økt ytterligere, skriver NRK.

Det er overlege Preben Aavitsland i Folkehelseinstituttet som bekrefter at det kommer 150.960 doser Pfizer-vaksine til kommunene i uke 14, mot 78.198 i påskeuka.

Uka etter får Norge samme antall Pfizer-doser, samt 27.800 doser fra Moderna. I tillegg får Norge rundt 50.000 doser fra Janssen i april. Til sammen går Norge fra 360.000 vaksinedoser i mars til 590.000 i april.

En del av økningen skal skyldes at Biontechs nye fabrikk i Marburg i Tyskland er godkjent, ifølge NRK.

Andre saker å lese

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også…

21-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også

De gamle datarommene bør tilbake i skolen, ifølge kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun (Ap). Hun vil stramme inn på skjermbruk også for femte til tiende trinn.

Les mer i RingeriksAvisa

Arvestrid i Ringerike: Dom kjenner millionoverføring ugyldig

20-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Arvestrid i Ringerike: Dom kjenner millionoverføring ugyldig

En familiekonflikt i Ringerike og Hallingdal tingrett endte med at en eiendom i Spania, verdt flere millioner kroner, må tilbakeføres til dødsboet. Retten slår fast at overføringen til to av...

Les mer i RingeriksAvisa

Brudd i meklingen – Nå blir det streik i hotell- og restaurantnæringen

19-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Brudd i meklingen – Nå blir det streik i hotell- og restaurantnæringen

Både Fellesforbundet og Parat har brutt meklingen med NHO Reiseliv. Fra klokken 12 går 1922 ansatte i hotell- og restaurantbransjen ut til streik.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa