onsdag, 21 april 2021 08:12

R-tallet over 1 i Danmark

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

R-tallet er beregnet til 1,1 opplyser Danmarks helseminister Magnus Heunicke. Det er en stigning fra forrige uke, da tallet var 1,0 for andre uke på rad.

Tross stigningen mener Heunice at landet fortsatt klarer å holde epidemien på et stabilt nivå.

– Det er en gunstig situasjon som gir et godt utgangspunkt for gjenåpningen i morgen, skriver han på Twitter.

Når tallet ligger på 1,1 vil det si at ti smittede kan spre viruset til elleve andre. Da stiger smitten. Hvis tallet ligger på 1,0, utvikler smitten seg flatt, mens den vil avta hvis det ligger på mindre enn 1,0.

Det siste døgnet har 691 personer fått påvist smitte, opplyser Statens Serum Institut. I tillegg er det registrert fire koronarelaterte dødsfall.

18,4 prosent av Danmarks befolkning har nå fått første dose av koronavaksiner, og 8,6 prosent har fått begge doser.

Andre saker å lese

Førerkortbeslag og sykehusinnleggelse etter ATV-ulykke

14-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tidlig i morges rykket nødetatene ut til en trafikkulykke på Gamle Bygdevei i Ringerike, hvor en ATV hadde kjørt inn i et autovern. Ulykken ble meldt kl. 05:55.

Les mer i RingeriksAvisa

«Affeksjonsverdi» åpner Oslo Pix Filmfestival

13-06-2025 Film NTB - avatar NTB

«Affeksjonsverdi» åpner Oslo Pix Filmfestival

Norgespremieren på filmen «Affeksjonsverdi» blir under festivalen Oslo Pix Filmfestival. Joachim Trier vant Grand Prix-prisen for filmen i Cannes.

Les mer i RingeriksAvisa

Nordea tror Norges Bank skal kutte to ganger i år, men venter til høsten

13-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Nordea tror Norges Bank skal kutte to ganger i år, men venter til høsten

Prisveksten og utsiktene til bedriftene tilsier at Norges Bank senker rentebanen til uka. Men selve kuttet kommer først til høsten, ifølge Nordea Markets.

Les mer i RingeriksAvisa

Wolt og Foodora blir kalt inn på teppet

13-06-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Wolt og Foodora blir kalt inn på teppet

Arbeidsministeren og justisministeren kaller inn ledelsen i Wolt og Foodora til møte etter avsløringer om alvorlige arbeidsforhold og mulig arbeidslivskriminalitet.

Les mer i RingeriksAvisa