tirsdag, 01 juni 2021 07:57

Politiet vil prioriteres i vaksinekøen

Skrevet av
Politiet ber om å bli prioritert i vaksinekøen. Politiet ber om å bli prioritert i vaksinekøen. Illustrasjonsfoto: Gorm Kallestad / NTB

Politiets Fellesforbund mener det vil være til det beste for samfunnet at politiet blir prioritert vaksinekøen.

– I all den gleden i at man begynner å åpne opp igjen, så er det noen som faktisk står igjen og må sørge for at folk følger smittevernregler, sier leder Sigve Bolstad i Politiets Fellesforbund til NRK.

Politiets Fellesforbund har gjort en kartlegging som viser at de fleste i politiet reagerer sterkt på at de ikke kommer lenger fram i vaksinekøen.

Bolstad mener det nå vil være til det beste for samfunnet at politiet blir vaksinert.

– Vi har vært solidariske og har hatt stor forståelse for den prioriteringen som har vært knyttet til helse, eldre og syke. Men nå bør politiet bli prioritert. Særlig de som står i første linje, sier han.

Helse- og omsorgsdepartementet sier at de følger rådene de har fått fra FHI om å ikke prioritere enkelte yrkesgrupper, bortsett fra helsepersonell.

Andre saker å lese

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 8 / 2026

21-02-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 8 / 2026

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra timer til år – aktor vil bevise at Høiby utsatte Haukland for et fryktregime…

20-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Fra timer til år – aktor vil bevise at Høiby utsatte Haukland for et fryktregime

Etter tre uker med fokus på påståtte voldtekter skifter rettssaken mot Marius Borg Høiby tema. Nå skal forholdet til ekskjæresten Nora Haukland belyses.

Les mer i RingeriksAvisa

Eks-prins Andrew pågrepet av politiet

19-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Eks-prins Andrew pågrepet av politiet

Andrew Mountbatten-Windsor, bror av Storbritannias kong Charles, er pågrepet for misbruk av et offentlig embete.

Les mer i RingeriksAvisa

Storbritannia truer med blokkering av nettselskaper som ikke fjerner ulovlige bi…

19-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Storbritannia truer med blokkering av nettselskaper som ikke fjerner ulovlige bilder

Storbritannia kommer framover til å kreve at teknologigiganter fjerner intime bilder som er lagt ut uten samtykke innen 48 timer, eller risikere store bøter.

Les mer i RingeriksAvisa