tirsdag, 01 juni 2021 18:20

Storbritannia: Ingen koronadødsfall det siste døgnet

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Storbritannia har for første gang siden starten av pandemien registrert null koronarelaterte dødsfall i løpet av et døgn.

Det opplyste britiske helsemyndigheter tirsdag. I løpet av den siste 24-timers perioden er det samtidig rapportert om 3.165 nye smittetilfeller.

Storbritannia er et av landene i Europa som har vært hardest rammet av pandemien.

Siden koronaviruset rammet landet i fjor, er det så langt rapportert om 127.782 koronarelaterte dødsfall. Ikke noe annet land i Europa har så mange dødsfall knyttet til koronaviruset.

NTB

Andre saker å lese

Oslos nye skoledirektør mener skjerm har en naturlig plass i skolen

25-04-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Oslos nye skoledirektør mener skjerm har en naturlig plass i skolen

Allerede før tiltredelse sier Oslos ferske nye utdanningsdirektør seg uenig med utdanningsminister Kari Nessa Nordtun om digitalisering i skolen.

Les mer i RingeriksAvisa

Russebil i elva på Hadeland – fører siktet

25-04-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En kvinnelig russ er siktet etter å ha kjørt en russebil i påvirket tilstand og uten førerkort da den havnet i en elv i Lunner. Ingen ble skadet.

Les mer i RingeriksAvisa

Hafslund nekter å følge Trumps pålegg mot mangfold

25-04-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Hafslund nekter å følge Trumps pålegg mot mangfold

Hafslund Celsio leverer fjernvarme til USAs ambassade i Oslo, men nekter å erklære at selskapet ikke vil arbeide for mangfold, likestilling og inkludering.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann i Tromsø anmeldes for sexkjøp

24-04-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 20-årene kan forvente seg bøter etter at han ble avslørt i å kjøpe seksuelle tjenester i Tromsø.

Les mer i RingeriksAvisa