søndag, 06 juni 2021 13:44

Politiet jobber med å kartlegge hendelsesforløpet etter hundeangrepet i Brumunddal

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Etter at et halvannet år gammelt barn døde etter å ha blitt angrepet av to hunder i Brumunddal, jobber politiet med å klarlegge hendelsesforløpet.

Politiet ble varslet om den tragiske hendelsen klokken 12.12 lørdag. Vitneutsagn tyder på at det skjedde etter angrep av to hunder. Barnet var på besøk hos nær familie som eier de to hundene.

I en pressemelding søndag opplyser Innlandet politidistrikt at de nå har opprettet sak og startet etterforskning for å klarlegge hendelsesforløpet. Dette arbeidet pågår gjennom søndagen. Kriminalteknikere undersøkte åstedet og arbeidet ble sluttført lørdag

– Politiet har gjennomført vitneavhør, og det arbeides nå med å sammenstille innhentet informasjon og få klarlagt hendelsesforløpet og omstendighetene rundt hendelsen, står det i meldingen.

Hundene ble begjært avlivet av eier og politiet sørget for at de ble avlivet lørdag. De pårørende blir fulgt opp av kriseteam fra kommunen.

NTB

Andre saker å lese

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også…

21-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også

De gamle datarommene bør tilbake i skolen, ifølge kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun (Ap). Hun vil stramme inn på skjermbruk også for femte til tiende trinn.

Les mer i RingeriksAvisa

Arvestrid i Ringerike: Dom kjenner millionoverføring ugyldig

20-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Arvestrid i Ringerike: Dom kjenner millionoverføring ugyldig

En familiekonflikt i Ringerike og Hallingdal tingrett endte med at en eiendom i Spania, verdt flere millioner kroner, må tilbakeføres til dødsboet. Retten slår fast at overføringen til to av...

Les mer i RingeriksAvisa

Brudd i meklingen – Nå blir det streik i hotell- og restaurantnæringen

19-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Brudd i meklingen – Nå blir det streik i hotell- og restaurantnæringen

Både Fellesforbundet og Parat har brutt meklingen med NHO Reiseliv. Fra klokken 12 går 1922 ansatte i hotell- og restaurantbransjen ut til streik.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa