fredag, 11 juni 2021 08:59

Russebråk ved Skaret i Hole

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Russebråk ved Skaret i Hole Illustrasjonsfoto: Stian Lysberg Solum / NTB

Det var tilløp til slagsmål da ti-tolv russebusser samlet seg ved Skaret i Hole kommune. Busser som kom fra Oslo og Bærum, ble bortvist fra stedet.

Sørøst politidistrikt fikk melding om saken klokka 2.35 natt til fredag.

– Vært tilløp til slagsmål og gjort skadeverk på en annen russebuss. Politiet har vært på stedet. Russen hadde i tillegg forsøplet mye. Det var mye russ fra Oslo og Bærum, melder operasjonssentralen.

Bussene fra Oslo og omegn ble bortvist fra stedet i 24 timer.

Samme natt ble Øst politidistrikt nedringt av personer som er plaget av støy fra russ, særlig i Follo-regionen.

– Vi har bortvist en rekke russebusser som har reist over kommunegrensene, og to av bussene er anmeldt for å ha spilt for høy musikk, opplyser operasjonssentralen.

I Kristiansand kom det melding om at russen spilte høy musikk ved Sørlandsparken og at dette forstyrret natteroen for overnattingsgjester i området. Flere steder i Grimstad var det også høy musikk fra russ.

Byrådet i Oslo innførte tirsdag denne uka et forbud mot kjøring av russebusser i hovedstaden. Det skjedde etter at det oppsto et koronautbrudd blant russen i Oslo vest.

Samme dag vedtok Bærum et tilsvarende forbud. Det skal gjelde til og med 16. juni, mens forbudet i Oslo gjelder til og med 18. juni.

NTB

Andre saker å lese

92.773 personer står uten fastlege

14-09-2026 Politikk NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

92.773 personer står uten fastlege

Fra august til september i år har antall innbyggere uten fastlege falt med nærmere 18.000.

Les mer i RingeriksAvisa

Geografi styrer hvor bankkunden sikrer seg boliglånet

14-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Geografi styrer hvor bankkunden sikrer seg boliglånet

Fem blokker av banker kontrollerer markedet i hele landet. En kartlegging viser at de dominerer i sine forskjellige geografiske områder.

Les mer i RingeriksAvisa

Kjedekollisjon på E18 i Sandvika – veien delvis stengt

14-09-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Flere biler er mandag morgen involvert i en trafikkulykke på E18 i Sandvika i retning Oslo.

Les mer i RingeriksAvisa

Kraftig resultatløft for Tronrud Engineering

13-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Kraftig resultatløft for Tronrud Engineering

Tronrud Engineering la et krevende 2024 bak seg og fikk et kraftig økonomisk oppsving i 2025. Konsernet økte inntektene med mer enn 160 millioner kroner og gikk fra underskudd til...

Les mer i RingeriksAvisa