fredag, 25 juni 2021 13:17

Sommerværet slår til

Skrevet av
Forbigående regn lørdag ettermiddag stopper ingen sommer! Forbigående regn lørdag ettermiddag stopper ingen sommer! Foto: Frank tverran

De nærmeste dagene er det bare å kose seg. En skikkelig sommerskur med torden og lyn gjør lørdag ettermiddag og kveld litt mer spennende. Men ingen ting å uroe seg for.

En uke framover blir det maksvær med teperaturer opp i 30 grader på dagen. Litt småskyer tidlig i uka, men fra og med torsdag temmelig skyfritt. Vinden holder seg også på et greit nivå med 2-4 sekundmeter. Noen vindkast innimellom gjør varmen mer til å holde ut.

Fra Steinsfjorden er det meldt om 20 grader i vannet. Vil du ha saltvann, frister Kalvøya i Sandvika med litt over 20 grader.

Kilde:Yr.no

Andre saker å lese

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 2

10-01-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 2

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune. De er ordnet etter synkende overdragelsessum.

Les mer i RingeriksAvisa

Vil du ta bedre bilder – og forstå kameraet ditt bedre?

09-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Vil du ta bedre bilder – og forstå kameraet ditt bedre?

I vinter inviterer Hønefoss Kamera Klubb til et grunnkurs i fotografering, skreddersydd for deg som bruker systemkamera eller kompaktkamera og ønsker mer kontroll, trygghet og inspirasjon.

Les mer i RingeriksAvisa

Kommunekommisjonen vil skrote lærernormen

09-01-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Kommunekommisjonen vil skrote lærernormen

Lærernormen kan strande om kommunekommisjonen får viljen sin. Den setter krav til hvor mange elever det kan være i klasserommet per lærer.

Les mer i RingeriksAvisa

Gledeshuset Restaurant lanserer helt ny meny

08-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Gledeshuset Restaurant lanserer helt ny meny

Gledeshuset Restaurant har i disse dager lagt frem en helt ny meny, og markerer med det et tydelig taktskifte på kjøkkenet. Menyen er strammere, mer oversiktlig og tydelig forankret i...

Les mer i RingeriksAvisa