onsdag, 17 mars 2021 17:22

Sju politimesterstillinger utlyst – alle sittende vil fortsette

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

Politimestrene i Finnmark, Troms, Trøndelag, Møre og Romsdal, Vest, Sør-Vest og Innlandet politidistrikt vil fortsette, viser søkerlister.

To av politimesterjobbene har kun én søker på lista: Finnmark og Møre og Romsdal politidistrikt. Det betyr etter all sannsynlighet at både Ellen Katrine Hætta i Finnmark og Ingar Bøen i Møre og Romsdal blir sittende, skriver Politiforum.

I Innlandet og Sørvest har politimesterne fått en utfordrer hver: Politiinspektør Torgeir Haugen i Politidirektoratet skal utfordre politimester Johan Brekke i Innlandet, mens styreleder Nasir Iftikhar utfordrer Hans Vik i Sørvest.

De tre siste politimesterstillingene har fått tre søkere hver. Assistent Stian Haukeland og avdelingsdirektør Kjersti Ringstad i Care and Connect vil overta for Kaare Songstad i Vest, mens i Troms vil tidligere Eirik Jensen-sjef Einar Aas og visepolitimester Einar Sparboe Lysnes utfordre Astrid Elisabeth Nilsen.

I Trøndelag er det distriktsleder Anders Sjøtrø i Utrykningspolitiet og kapteinløytnant Christopher Francis Nilsen-Gjerdingen som forsøker å ta jobben foran nesa på sittende politimester Nils Kristian Moe.

NB! Denne artikkelen er publisert 17.8.2021

NTB

Andre saker å lese

Tips til foreldre ved barnehagestart: – La barnet utforske

31-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Tips til foreldre ved barnehagestart: – La barnet utforske

Barnehagestart nærmer seg med stormskritt, og fra og med neste uke fylles barnehagene opp med tusenvis av spente barn. – Ha en god dialog med barnehagen, sier lærer.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann stoppet på lynrask elsparkesykkel – kunne kjøre 80 km/t

31-07-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann i Ålesund ble torsdag kveld stanset av politiet på en elsparkesykkel som kunne kjøre langt raskere enn det som er lovlig.

Les mer i RingeriksAvisa

Student utestengt for å ha tatt med seg 500 sider notater til eksamen

31-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Student utestengt for å ha tatt med seg 500 sider notater til eksamen

En student ved Handelshøyskolen BI ble tatt med rundt 500 sider ulovlige notater på pulten under en eksamen i desember. Studenten ble utestengt i ett semester.

Les mer i RingeriksAvisa

Innfører krepseforbud i ni kommuner etter funn av krepsepest

30-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Innfører krepseforbud i ni kommuner etter funn av krepsepest

Det er påvist krepsepest i deler av Drammensvassdraget. Strenge tiltak er satt i verk for å bekjempe spredningen.

Les mer i RingeriksAvisa