tirsdag, 14 september 2021 15:33

Mann i 30-årene tilstår seksuelle overgrep mot hunder

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En mann i 30-årene fra Rogaland har tilstått å ha forgrepet seg på hunder flere ganger over en periode på to år.

Mannen ble pågrepet i september i fjor, mistenkt for brudd på dyrevelferdsloven, skriver Aftenbladet.

Ifølge avisen er han siktet for å ha hatt seksuell omgang med tre ulike hunder ved tre forskjellige anledninger på Østlandet i perioden mars 2018 til juni 2020.

Saken mot mannen skal opp i Sør-Rogaland tingrett i slutten av september. Han har samtykket i at saken mot ham blir avgjort ved tilståelsesdom. Derfor er det ikke tatt ut tiltale mot mannen, skriver Aftenbladet.

Mannen i 30-årene fra Rogaland ble pågrepet like etter at to andre menn, en av dem i Trondheim og en av dem i Haugesund, ble pågrepet for det samme.

Disse to er mistenkt for å være hovedpersonene i et større sakskompleks, som gjelder organiserte overgrep mot hunder. De to eide begge et stort antall hunder som de over flere år forgrep seg på.

Politiet menet disse to også har reist rundt med hundene slik at andre kunne forgripe seg på dem. Totalt ti personer ble pågrepet i saken. Rogalendingen i 30-årene er en av disse.

NTB

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa

Mistet lappen halvannet døgn etter at han fikk den

18-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann i slutten av tenårene mistet sitt helt ferske førerkort etter å ha blitt målt til 161 kilometer i timen i 110-sonen på E6 ved Jessheim natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

17-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

Kommunen vedtok tvang etter årelang strid - men hvem har ansvaret for at det låste seg?

Les mer i RingeriksAvisa

Pottitbua AS konkurs

16-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Pottitbua AS, tidligere kjent som Kraft Pizzeria Utvikling AS, har meldt oppbud. Konkurs ble åpnet 15.4.26. Bostyrer er advokat Christina Sagbakken. Frist for å melde krav i boet er 20.mai.

Les mer i RingeriksAvisa