onsdag, 22 september 2021 08:26

Bangkok åpner trolig for turister igjen i november

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Det har vært folketomt i turistbyen Bangkok under pandemien. Her fra Chinatown i Bangkok 3. august. Det har vært folketomt i turistbyen Bangkok under pandemien. Her fra Chinatown i Bangkok 3. august. Foto: Sakchai Lalit / AP / NTB

Den thailandske hovedstaden Bangkok vil trolig åpnes opp for turister igjen i november, sier lokale myndigheter.

Bangkok var et av de største turistmålene i verden før pandemien, men myndighetene i Thailand stengte grensene for å holde smitten ute.

I november vil antakelig 70 prosent av Bangkoks innbyggere være vaksinert, og da kan byen åpne igjen, opplyser den lokale guvernøren.

Thailands to største turistøyer, Phuket og Koh Samui, tok imot de første turistene i juli. Det er krav om å være vaksinert.

Andre saker å lese

Mann stoppet på lynrask elsparkesykkel – kunne kjøre 80 km/t

31-07-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann i Ålesund ble torsdag kveld stanset av politiet på en elsparkesykkel som kunne kjøre langt raskere enn det som er lovlig.

Les mer i RingeriksAvisa

Student utestengt for å ha tatt med seg 500 sider notater til eksamen

31-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Student utestengt for å ha tatt med seg 500 sider notater til eksamen

En student ved Handelshøyskolen BI ble tatt med rundt 500 sider ulovlige notater på pulten under en eksamen i desember. Studenten ble utestengt i ett semester.

Les mer i RingeriksAvisa

Innfører krepseforbud i ni kommuner etter funn av krepsepest

30-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Innfører krepseforbud i ni kommuner etter funn av krepsepest

Det er påvist krepsepest i deler av Drammensvassdraget. Strenge tiltak er satt i verk for å bekjempe spredningen.

Les mer i RingeriksAvisa

250 000 hjemløse kattunger født i Norge hver sesong

29-07-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

250 000 hjemløse kattunger født i Norge hver sesong

- Dette er en skjult dyretragedie. Det sier Hanne Svenningsen i Dyrebeskyttelsen Norge, og forklarer regnestykket. 

Les mer i RingeriksAvisa