fredag, 01 oktober 2021 13:01

Ny konsernsjef i Ringerikskraft

Skrevet av
Alf Inge Berget Alf Inge Berget Foto: Ringerikskraft

Etter 14 år som konsernsjef i Ringerikskraft har Ole Sunnset gitt stafettpinnen videre til Alf Inge Berget. Berget begynte i jobben den 1. oktober.

- Jeg har sett frem til å bli en del av Ringerikskraft-konsernet og å ta fatt på jobben med å opprettholde og videreutvikle et ambisiøst og spennende energikonsern i Norge, sier ny konsernsjef i Ringerikskraft, Alf Inge Berget.

I årene under Ole Sunnsets ledelse har Ringerikskraft vokst fra 80 til 400 ansatte, og økt omsetningen fra 400 millioner til 1 milliard. Energiselskapet har vokst fra å være en solid lokal aktør til å ta en sterk posisjon i det nasjonale markedet med blant annet merkevarene Laje, Kople og Kraftriket. Før nyttår endrer også nettselskapet navn til Føie. Gjennom de ulike merkevarene leverer konsernet tjenester innen vannkraft, varme, entreprenør, elbillading, strømnett og strømomsetning.

- Ringerikskraft har tatt en tydelig posisjon som fremtidsrettet energiselskap, og har grepet muligheter for vekst og utvikling. Jeg tar over et selskap som er godt rustet for ytterligere vekst, og jeg skal fortsatt utvikle selskapet videre i tråd med styrets og eiernes føringer, sier Berget.

- Vi ønsker Alf Inge velkommen på Ringerikskraft-laget, og ønsker han lykke til med å gripe de mulighetene energibransjen står ovenfor som følge av de store og raske endringene. Vi vil samtidig takke Ole Sunnset for solide resultater de siste årene, og for innsatsen han har lagt ned i det konsernet vi har i dag, sier styreleder i Ringerikskraft, Per Roskifte.

Andre saker å lese

Gangvei stenges

04-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Det skal legges vannledning til Vesterntangen og i elva ved siden av Overmannsund bro.

Les mer i RingeriksAvisa

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

04-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

Samferdselsminister Jon-Ivar Nygård sier han sendte Bane Nor hjem med en ryddejobb etter at det tirsdag ble skapte usikkerhet om viktige jernbaneprosjekter.

Les mer i RingeriksAvisa

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

03-03-2026 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

To spillere i KFUM-Kameratene Oslo er siktet i en pågående kampfiksingssak som etterforskes av politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

Krigen mot Iran kan vare i mer enn en måned, sa Trump i natt. Samtidig ba USA alle amerikanere forlate flere land i Midtøsten.

Les mer i RingeriksAvisa