mandag, 29 november 2021 22:59

Over 20 tips etter at politiet gikk ut med pass i Hagen-saken

Skrevet av
Huset Anne Elisabeth Hagen forsvant fra i oktober 2018. Huset Anne Elisabeth Hagen forsvant fra i oktober 2018. Foto: Terje Pedersen / NTB

Det har kommet inn flere nye tips etter at politiet mandag gikk ut med navn og bilde på en person som ufrivillig ble dratt inn i Hagen-saken.

Etterforskningen av hva som skjedde med Anne Elisabeth Hagen, som forsvant fra hjemmet sitt på Lørenskog 31. oktober 2018, pågår fortsatt.

Politiet gikk mandag ut med passet til Ole Henrik Golf, som fikk identiteten sin stjålet og misbrukt i saken. De håper det kan gi svar som oppklarer forsvinningsgåten.

Mandag kveld hadde det kommet inn over 20 nye tips, melder TV 2.

– Det er litt for tidlig å si for mye om innholdet og verdien av dem, men mange av tipsene er av en sånn karakter at vi kommer til å følge dem opp videre, sier påtaleansvarlig Gjermund Hanssen til Åsted Norge på TV 2.

Identiteten til Golf er brukt til å opprette kontoer på ulike kryptobørser, som igjen er brukt til å lage kryptooppsettet i trusselbrevet som er omtalt i saken.

Andre saker å lese

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også…

21-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også

De gamle datarommene bør tilbake i skolen, ifølge kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun (Ap). Hun vil stramme inn på skjermbruk også for femte til tiende trinn.

Les mer i RingeriksAvisa

Arvestrid i Ringerike: Dom kjenner millionoverføring ugyldig

20-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Arvestrid i Ringerike: Dom kjenner millionoverføring ugyldig

En familiekonflikt i Ringerike og Hallingdal tingrett endte med at en eiendom i Spania, verdt flere millioner kroner, må tilbakeføres til dødsboet. Retten slår fast at overføringen til to av...

Les mer i RingeriksAvisa

Brudd i meklingen – Nå blir det streik i hotell- og restaurantnæringen

19-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Brudd i meklingen – Nå blir det streik i hotell- og restaurantnæringen

Både Fellesforbundet og Parat har brutt meklingen med NHO Reiseliv. Fra klokken 12 går 1922 ansatte i hotell- og restaurantbransjen ut til streik.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa