torsdag, 02 desember 2021 23:55

81 nysmittede så langt i uke 48

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Det er i løpet av onsdag 1. og torsdag 2.desember avdekket smitte hos i alt 47 personer, og i alt 81 nysmittede så langt i uke 48.

Smittesituasjonen i Ringerike er fortsatt ustabil og med et relativt høyt smittetrykk over flere uker i forhold til det vi har sett tidligere i pandemien.

Omikron forventes

Det er så langt ikke avdekket omikron variant i Ringerike kommune, men det må forventes.
Det er et mål å forsinke utbredelsen av omikron varianten og derfor nødvendig å øke fokus på smittebegrensende tiltak.

Kommuneoverlegen gjentar derfor de allmenne skjerpede anbefalinger som er blitt tydeliggjort nasjonalt de siste dagene.

Mange har nå spørsmål om julebord og lignende arrangement. Det er ikke lokale eller nasjonale restriksjoner knyttet til Ringerike kommune, som reduserer muligheten for julebord. For mange er det en viktig begivenhet. Det er hver enkelt arrangør som må gjøre en egen risikovurdering. Faktorer som må medtas er: hvem skal delta, ha liste over deltakere og sikre god informasjon til alle. Det må være god plass i lokalene som brukes, slik alle kan holde avstand, og gjerne arrangere slik at antall nærkontakter blir færrest mulig. Videre kan begrenset alkoholservering gjøre det enklere å overholde godt smittevern.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Svindlere utgir seg for å være politi eller bank

29-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Svindlere utgir seg for å være politi eller bank

Politiet i Oslo advarer om at svindlere ringer eldre og utgir seg for å være fra politiet eller banken. Særlig kvinner rammes.

Les mer i RingeriksAvisa

Sommerværet fortsetter i Hønefoss

28-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Sommerværet fortsetter i Hønefoss

Mesteparten av Sør-Norge går strålende uker i møte. Sommervarmen holder seg, med temperaturer nærmere 25 grader hver dag.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå slipper alle under 18 år egenandel på helsehjelp

28-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå slipper alle under 18 år egenandel på helsehjelp

Fra 1. august slipper 16- og 17-åringer å betale for legetime, sykehusbesøk, psykolog, fysioterapeut, blå resept og pasientreiser på lik linje med barn under 16 år.

Les mer i RingeriksAvisa

Sjokkbrekk i Ringsaker kommune – tatt verdier for hundretusener

28-07-2026 Blålys brann politi ulykker NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

Politiet rykket ut etter det de omtaler som et sjokkbrekk hos Elkjøp på Rudshøgda i Ringsaker kommune. Butikken kan ha blitt frastjålet store verdier.

Les mer i RingeriksAvisa