fredag, 07 januar 2022 07:38

God start for Hovland på Hawaii

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Viktor Hovland har fått en god start på Tournament of Champions, som er årets første PGA-turnering i golf. Der møter han bare andre turneringsvinnere fra fjoråret. Viktor Hovland har fått en god start på Tournament of Champions, som er årets første PGA-turnering i golf. Der møter han bare andre turneringsvinnere fra fjoråret. Foto: Matt York / AP / NTB

Viktor Hovland fikk en flott start på årets første golfturnering, Tournament of Champions på Hawaii, men falt noe på resultatlisten etter ujevnt spill.

Bare spillere med turneringsseier på PGA-touren i fjor får være med i turneringen med total premiesum på 8,2 millioner dollar. Den avvikles i Kapalua på Maui. Hovland lå fem slag under par etter 11 hull og ledet turneringen litt over halvveis på den første runden. Han greide birdie på 2., 3., 5., 6. og 10. hull.

Deretter ble en noe ujevn avslutning på runden. På hull 11, 12 og 13 ble det par. På det 14. hullet havnet han i roughen etter et svakt utslag og måtte droppe ballen. Det endte med en dobbeltbogey for nordmannen.

Etter å ha brukt to slag over par på hull 14, slo Hovland tilbake med en eagle på hull 15, og viste at han hører hjemme i verdenstoppen.

På det siste hullene ble det par, bogey og par, noe som gir ham en delt 13.-plass med 69 slag, fire under par. Det er fire slag opp til australieren Cameron Smith som leder turneringen.

Det skal spilles tre nye runder på Hawaii, før årets første PGA-turneringsvinner kåres søndag.

Sist redigert fredag, 07 januar 2022 07:40
NTB

Andre saker å lese

Branntilløp under Kvernbergsund bro

21-05-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tirsdag kveld rykket nødetatene ut til melding om brann i en traktortilhenger som sto parkert under Kvernbergsund bro i Hønefoss. Tilhengeren var ikke tilkoblet noe kjøretøy da brannen brøt ut.

Les mer i RingeriksAvisa

Mindreårig gutt skallet ned ved biblioteket i Hønefoss

21-05-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Politiet rykket søndag kveld ut til området ved biblioteket i Hønefoss etter melding om en voldshendelse.

Les mer i RingeriksAvisa

Vi trenger industrivekst – men ikke på bekostning av Tyrifjorden

20-05-2025 Leder Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Vi trenger industrivekst – men ikke på bekostning av Tyrifjorden

(LEDER) Billerud Viken AS ønsker å etablere en ny treforedlingsfabrikk på det gamle industriområdet til Norske Skog Follum i Hønefoss. Planen er ambisiøs, arbeidsplassene fristende og videreforedlingen av norske råvarer...

Les mer i RingeriksAvisa

Slik blir været fram til september

20-05-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Slik blir været fram til september

Selv om de nærmeste dagene blir litt kjøligere, er det ingen grunn til å bestille sydentur. Her er sommerværet skrudd sammen fra diverse kilder ved hjelp av KI:

Les mer i RingeriksAvisa