søndag, 06 mars 2022 11:41

UDI utvider beredskapen for ukrainske flyktninger

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Utlendingsdirektoratet (UDI) tar i bruk hotell Scandic Helsfyr i Oslo til ankomst av ukrainske flyktninger.

Det er omtrent 700 ukrainske asylsøkere ved Nasjonalt ankomstsenter på Råde i Viken. Selv om kapasiteten på senteret er høyere, tar UDI nå i bruk hotellet Scandic Helsfyr ettersom det er ventet at mange vil komme på kort tid.

– Det gir også bedre fasiliteter for flyktningene, skriver UDI i en pressemelding.

Hotellet er en del av beredskapstilbudet fra Oslo kommune og har en kapasitet på 1.000 plasser, fordelt på 420 rom.

Direktoratet utvider også tilbudet ved ankomstsenteret, og fikk fredag levert 350 ekstra madrasser og 10 nye toaletter, opplyser de.

UDI samarbeider med Noas, Røde Kors og sivilforsvaret for å ivareta flyktningene. Lørdag ble det registrert 128 nye flyktninger fra Ukraina til Norge, og totalt er det registrert 510 nye asylsøkere den siste uken.

NTB

Andre saker å lese

Derfor stiger dieselprisene mer enn oljeprisen

22-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Derfor stiger dieselprisene mer enn oljeprisen

Krigene i Midtøsten og Ukraina struper oljeforsyningene og setter raffinerier i brann. Oljeprisen er høy, men pumpeprisen er enda høyere.

Les mer i RingeriksAvisa

Har Vardar-styret for mange jern i ilden?

21-09-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Har Vardar-styret for mange jern i ilden?

Ringerike kommune har mistet tilliten til styret – rolleoversikten reiser også spørsmål om kapasitet og fornyelse.

Les mer i RingeriksAvisa

Nordea har Norges minst fornøyde bankkunder

21-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nordea har Norges minst fornøyde bankkunder

Nordea havner for første gang nederst i en stor måling av kundetilfredsheten i norske banker. Bulder topper listen for fjerde år på rad.

Les mer i RingeriksAvisa

Norsk kvinne død etter fall i Spania

20-09-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En 71 år gammel norsk kvinne døde etter et fall på tur langs den populære fjellruten Ruta del Cares i Nord-Spania lørdag ettermiddag.

Les mer i RingeriksAvisa