lørdag, 02 april 2022 09:16

Mann siktet for å ha voldtatt ukrainsk flyktning

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En mann i 20-årene er i Tromsø siktet for å ha voldtatt en 17 år gammel kvinne som nylig ankom Norge fra Ukraina.

Han er siktet for voldtekt og utnyttelse av en person under 18 år i en særlig sårbar livssituasjon, skriver Troms politidistrikt i en pressemelding.

Hendelsen skal ha skjedd torsdag denne uka.

– Den siktede mannen er pågrepet og i politiets varetekt. Politiet har begjært ham varetektsfengslet i fire uker på grunn av gjentakelsesfare, heter det i pressemeldingen.

Mannen er kjent av politiet fra tidligere, skriver VG. Han vil bli fremstilt for fengslingsmøte lørdag, opplyser politiadvokat Kjersti Mari Nilsen.

– Jeg kan ikke si noe om hvilken relasjon de har eller hvem som varslet politiet, sier Nilsen til avisen.

Sist redigert lørdag, 02 april 2022 09:25
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

10-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

Ifølge Finanstilsynet har ikke revisjonsarbeidet i Deloitte, som er ett av Norges ledende revisjonsselskaper, vært godt nok.

Les mer i RingeriksAvisa

Investor vil ha Høyre-sjokk – peker på Svenneby som ny leder

10-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Investor vil ha Høyre-sjokk – peker på Svenneby som ny leder

Erna Solberg har hovedansvaret for valgnederlaget, sier investor og tidligere Høyre-velger Anders Onarheim. Han vil at Ola Svenneby skal ta over stafettpinnen.

Les mer i RingeriksAvisa

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål…

09-09-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Støre skal kontakte de andre partiene – vil ikke kommentere statsrådsspørsmål

En trøtt, men glad statsminister møtte pressen tirsdag morgen etter mandagens valgseier. Han skal snakke med de andre partiene i tur og orden denne uka.

Les mer i RingeriksAvisa

Når ord blir svada

08-09-2025 Leder Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Når ord blir svada

(Leder) Det er stortingsvalg. Vanligvis hører det med å følge debatter på TV og radio for å få et klarere bilde av hva partiene vil. Men ærlig talt: jeg orker ikke...

Les mer i RingeriksAvisa