onsdag, 22 juni 2022 21:55

Elsparkesyklist i over 70

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En elsparkesyklist er anmeldt etter å ha blitt målt til 77 kilometer i timen i Bjørndalen i Trondheim onsdag kveld.

– På speedometeret ble han målt til 77 kilometer i timen. Det er altfor fort, sier operasjonsleder Ebbe Kimo i Trøndelag politidistrikt til Adresseavisen.

Elsparkesykkelen ble beslaglagt.

– Det er ikke bra i det hele tatt. Jeg skjønner nesten ikke at han tør å kjøre så fort, sier operasjonslederen.

Mannen i 50-årene ble anmeldt for forholdet og kommer til å bli ilagt en bot.

NTB

Andre saker å lese

Oljeprisen øker kraftig – Asia-børsene faller

09-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Oljeprisen øker kraftig – Asia-børsene faller

Oljeprisen hoppet natt til mandag til det høyeste nivået på flere år. Hoppet dro ned børsene i Asia.

Les mer i RingeriksAvisa

Eksplosjon ved USAs ambassade i Oslo

08-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Eksplosjon ved USAs ambassade i Oslo

PST har kalt inn ekstra ressurser etter en eksplosjon ved USAs ambassade i Oslo natt til søndag. Ingen personer ble skadet.

Les mer i RingeriksAvisa

Ap-smell på ny måling – Frp styrker seg

07-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Ap-smell på ny måling – Frp styrker seg

Ikke siden januar i fjor har Arbeiderpartiet gjort det dårligere på Nationen og Klassekampens måling. Epstein-avsløringene trekkes fram som en mulig forklaring.

Les mer i RingeriksAvisa