mandag, 27 juni 2022 07:40

Kvinne overfalt av sokkesniffer

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En kvinne på Eidsvoll ble søndag kveld dyttet i bakken av en ung mann, som tok skoene og sokkene hennes og luktet på sokkene, opplyser politiet.

Politiet fikk melding om den noe uvanlige hendelsen ved 19-tiden søndag, skriver Romerikes Blad.

– En kvinne i 40-årene ble kontaktet av en ung mann. Denne mannen spurte om å få lukte på sokkene hennes, sier operasjonsleder Ronny Samuelsen i Øst politidistrikt.

– Da kvinnen avslo tilbudet, ble hun dyttet i bakken. Så tok han av henne sko og sokker, før han luktet på sokkene, sier Samuelsen. Kvinnen kom ikke fysisk til skade.

Den unge mannen skal så ha løpt fra stedet. Politiet har søkt etter ham i området, men uten hell. Derfor ber operasjonslederen om publikums hjelp.

– Dersom noen har opplysninger i saken, så ber jeg dem om å ta kontakt med lokalt politi i Eidsvoll mandag.

NTB

Andre saker å lese

Gangvei stenges

04-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Det skal legges vannledning til Vesterntangen og i elva ved siden av Overmannsund bro.

Les mer i RingeriksAvisa

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

04-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Samferdselsministeren etter Bane Nor-møte: Jeg var svært tydelig

Samferdselsminister Jon-Ivar Nygård sier han sendte Bane Nor hjem med en ryddejobb etter at det tirsdag ble skapte usikkerhet om viktige jernbaneprosjekter.

Les mer i RingeriksAvisa

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

03-03-2026 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Kampfiksing avdekket gjennom globale spilldata

To spillere i KFUM-Kameratene Oslo er siktet i en pågående kampfiksingssak som etterforskes av politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

03-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nye angrep og motangrep i natt: Trump advarer om lengre krig mot Iran

Krigen mot Iran kan vare i mer enn en måned, sa Trump i natt. Samtidig ba USA alle amerikanere forlate flere land i Midtøsten.

Les mer i RingeriksAvisa