onsdag, 21 september 2022 08:38

Mann skutt av politiet i Oslo – forsøkte å ta seg inn i biler på E18

Skrevet av
En person ble skutt i beinet av politiet på E18 ved Bygdøylokket i Oslo tidlig onsdag. Mannen skal ha truet flere bilister med kniv. Politiet opplyser at mannen ikke er alvorlig skadet. En person ble skutt i beinet av politiet på E18 ved Bygdøylokket i Oslo tidlig onsdag. Mannen skal ha truet flere bilister med kniv. Politiet opplyser at mannen ikke er alvorlig skadet. Foto: Lise Åserud / NTB

En mann som truet bilister på E18 ved Bygdøy med kniv, ble onsdag morgen skutt av politiet i Oslo. Han er ikke alvorlig skadd, opplyser politiet.

Politiet fikk melding klokken 5.20 om at en mann truet flere personer på E18.

Operasjonsleder Sven Christian Lie opplyser til NTB at mannen var bevæpnet med kniv.

Da politiet kom fram, forsøkte mannen å ta seg inn i flere biler. Politiet avfyrte da ett skudd som traff mannen. Han ble truffet i et bein, opplyser politiet til TV 2. Det er tre eller fire fornærmede i saken.

Mannen som ble skutt, er ikke alvorlig skadd og behandles på sykehus. Det er ikke meldt om andre skadde, opplyser politiet.

E18 ble sperret under Bygdøylokket i østgående retning mens politiet gjennomførte teknisk og taktisk etterforskning, men strekningen ble åpnet igjen litt før klokka 8.

Spesialenheten for politisaker er varslet om hendelsen.

Andre saker å lese

Ny tiltale knyttes til Jonas-saken: – Utførte skadeverk og trusler på oppdrag fr…

01-07-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ny tiltale knyttes til Jonas-saken: – Utførte skadeverk og trusler på oppdrag fra Kristoffer Ørpen Sundt

En mann i 30-årene fra Hønefoss er tiltalt for en rekke alvorlige forhold som inkluderer trusler, forfølgelse, skadeverk og bedrageri – flere av handlingene skal være utført på oppdrag fra...

Les mer i RingeriksAvisa

Spesialenheten starter etterforskning av Sørøst politidistrikt etter Jonas-drape…

30-06-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Spesialenheten starter etterforskning av Sørøst politidistrikt for håndtering av straffesaker som Jonas Aarseth Henriksen ble utsatt for, før han ble drept.

Les mer i RingeriksAvisa

Innbruddsalarm ved Nidarosdomen – politiet etterforsker

30-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Innbruddsalarm ved Nidarosdomen – politiet etterforsker

TRONDHEIM: Tidlig mandag morgen rykket politiet ut til Nidarosdomen etter at en innbruddsalarm ble utløst ved Besøkssenteret til den nasjonale helligdommen.

Les mer i RingeriksAvisa

Ny lovhverdag fra 1. juli: Dette må du vite om sex, strøm, bolig og tannlege

30-06-2025 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ny lovhverdag fra 1. juli: Dette må du vite om sex, strøm, bolig og tannlege

Tirsdag trer en rekke nye lover og regler i kraft. Blant annet blir det billigere tannlege for flere unge og forbud mot hemmelige bud i boligmarkedet.

Les mer i RingeriksAvisa