mandag, 02 januar 2023 13:39

Europeiske organisasjoner protesterer mot norsk grunnrenteskatt

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

To europeiske oppdrettsorganisasjoner har meldt seg på i høringsrunden om grunnrenteskatten i havbruket. De protesterer mot regjeringens planer.

AIPCE og Cep, to europeiske paraplyorganisasjoner for sjømatnæringen, vil at den planlagte grunnrenteskatten skal skrinlegges.

– AIPCE-Cep ber om hastetiltak for å gå tilbake til normal virksomhet og for å sikre en forutsigbar situasjon for EU-kjøpere av norske havbruksprodukter, skriver de ifølge IntraFish.

Organisasjonen representerer 3.900 selskap med 128.000 ansatte.

De endelige detaljene i ordningen er ikke klare, og forslaget er ute på høring med frist 4. januar. Organisasjonene mener at dette skaper en usikkerhet i sjømatnæringen som strekker seg ut over Norges grenser.

NTB

Andre saker å lese

Korsfestet for 36. og siste gang: – Jeg kan virkelig ikke gjøre dette mer

19-04-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Korsfestet for 36. og siste gang: – Jeg kan virkelig ikke gjøre dette mer

Tradisjonen tro feires langfredag på brutalt vis på Filippinene. 64 år gamle Ruben Enaje ble korsfestet for 36. – og siste – gang.

Les mer i RingeriksAvisa

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 16

19-04-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 16

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

To drept i Florida – skytteren skal ha norsk statsborgerskap

18-04-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

To drept i Florida – skytteren skal ha norsk statsborgerskap

En 20-åring er mistenkt for å ha skutt og drept to personer og såret fire andre på et universitet i Florida. Ifølge flere medier har han både norsk og amerikansk...

Les mer i RingeriksAvisa

Voldsporno, halshogging og bombeoppskrifter finner veien til stadig flere gutter…

16-04-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Voldsporno, halshogging og bombeoppskrifter finner veien til stadig flere gutterom

En fransk tolvåring er dømt for lagring av ekstremt voldelige jihadistvideoer. PST bekrefter overfor NTB at også norske 12–13-åringer snuser på ekstremisme.

Les mer i RingeriksAvisa