torsdag, 19 januar 2023 18:22

Medlemsmøte i Hole pensjonistforening.

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Medlemsmøte i Hole pensjonistforening. Foto: Privat (Satt sammen av to bilder)

Torsdag 18. januar 2023 var 24 pensjonister fra Hole pensjonistforening samlet til medlemsmøte på Hole Herredshus.

Ringerike mannskor har gjennom flere år vært foreningens faste underholdning på det første møtet i året. Det var ekstra stor stas å ha dem tilstede i år da det nå var 3 år siden sist.

Formann Rune Western ønsket velkommen. Han innledet oss alle i 1 minutts stillhet for å minnes de i foreningen som har gått bort i løpet av 2022.

17 medlemmer fra Ringerike mannskor med dirigent Leif Berger sang så julen ut. De sang vakkert igjennom 6 kjente og kjære julesanger: Terje Aurdal var god solist i Det lyser i stille grender og O helliga natt, og en kunne kjenne på at roen senket seg.

Etterpå satt vi alle samlet rundt et hesteskobord og spiste snitter med masse godt på (reker, laks og karbonader) og Ringerikskringle levert fra Vik Skysstasjon. Praten gikk livlig og lett over kaffekoppen blant alle oss hyggelige menneskene som var til stede. Gleden fikk utløp hos dem som fikk solgt masse lodd og hos dem som vant gevinster. Sjelden er det så mange gevinster på en utlodning, mellom 25 og 30 gevinster. Reidun Ludmann bidrog med 15 par ullsokker, som hun hadde strikket! Jeg vil også nevne at det ble tatt miljøhensyn, loddene var gjenbrukslodd og medlemmene i foreningen hadde med seg tallerken, kopp, kniv og gaffel.

Til slutt sang koret vakkert inn det nye året, med 6 kjente sanger, hvorav 3 fra Ringerike. Koret avsluttet med en nydelig versjon av Velsignelsen og ble applaudert til ekstranummer. Da fikk vi den kjente og kjære sangen, Fager kveldsol smiler.

Det var en meget fornøyd forsamling som takket for møtet.

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa

Mistet lappen halvannet døgn etter at han fikk den

18-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann i slutten av tenårene mistet sitt helt ferske førerkort etter å ha blitt målt til 161 kilometer i timen i 110-sonen på E6 ved Jessheim natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

17-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ekspropriasjon - eller fastlåst konflikt med kjent aktør?

Kommunen vedtok tvang etter årelang strid - men hvem har ansvaret for at det låste seg?

Les mer i RingeriksAvisa

Pottitbua AS konkurs

16-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Pottitbua AS, tidligere kjent som Kraft Pizzeria Utvikling AS, har meldt oppbud. Konkurs ble åpnet 15.4.26. Bostyrer er advokat Christina Sagbakken. Frist for å melde krav i boet er 20.mai.

Les mer i RingeriksAvisa