søndag, 16 april 2023 15:16

Savnet 13-åring funnet i live i Danmark

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Den 13 år gamle jenta som forsvant på Sjælland lørdag ble funnet i live for kort tid siden, opplyser politiet på et pressemøte.

En 32 år gammel mann er anholdt, opplyser politiet også.

13-åringen ved navn Filippa kom ikke hjem som planlagt etter å ha fullført avisrunden sin lørdag. Store politiressurser ble satt inn for å lete etter jenta, og man antok det hadde skjedd noe kriminelt.

Politiinspektør Kim Kliver vedgår at budskapet han kunne gi til jentas familie er et litt annet enn han hadde regnet med å måtte gi. Han forteller at jenta er ved bevissthet, men har ingen andre detaljer om hennes helsetilstand.

NTB

Andre saker å lese

Kvinne savnet ved Tyrifjorden

04-08-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Sent søndag kveld koordinerte politiet en redningsaksjon etter en savnet kvinne i 50-årene. Utgangspunktet var ved Røsholmstranda, hvor både dykkere og redningshelikopeter ble benyttet til søk.

Les mer i RingeriksAvisa

Satte opp strømgjerde mot turister

03-08-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Sauebonden Anders Nilsen har nå satt opp strømgjerde rundt beiteområdene sine som vern mot turister: – Folk parkerte, teltet og dreit.

Les mer i RingeriksAvisa

Høye smittetall for flåttsykdom så langt i år – kan bli rekord for juli

03-08-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Høye smittetall for flåttsykdom så langt i år – kan bli rekord for juli

De foreløpige smittetallene for den flåttbårne sykdommen Lyme borreliose viser 82 tilfeller i juli. Det er det høyeste som er registrert.

Les mer i RingeriksAvisa

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 31

02-08-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 31

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa